Erkek kedim kısır olduğu halde kızgınlık belirtileri gösteriyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Bernadmrci

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba arkadaşlar 2018 kasım ayında üç aylık civarındayken sahiplendiğim erkek kedimi 2019 Haziran ayında kısırlaştırdık. Son iki aydır kızgınlık belirtileri gösteriyor. Sene boyunca açık olan pencerelere hiç dokunmayan Putin iki defa sineklikleri yırtarak kaçtı artık pencere açamıyorum. Geceleri deli gibi bağırıyor hiç yapmadığı haraketler yapmaya başladı. Veterineriyle görüştüğümde “nadirde olsa mevsimsel olabiliyor o da sizin başınıza gelmiş, yapılabilecek bir şey yok sonuçta testisleri alındı” yanıtını aldım. Bu durum normal mi? Görseldeki hareketi yeni yapmaya başladı :)

Ekli dosyalar

• CFD26EC9-2A3C-4784-A1B1-E0069D531E58.jpeg
    CFD26EC9-2A3C-4784-A1B1-E0069D531E58.jpeg
    119.5 KB · Görüntüleme: 54

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olacaklardır, konuya ayrıca @Gülce ve @mevlutunal veteriner hekimimizi etiketleyeyim. Gördükleri an size yardımcı olacaklardır @Bernadmrci

Yakın bir zamanda bu belirtileri gösteriyor olsa belki normal derdim ama 2019 yılının Haziran ayından bu zamana kadar kısır olan bir kedinin dönemsel olarak kızgınlık belirtileri gösteriyor olmasına şaşırdım. Cevapları ben de merak ediyorum :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kısırlaştırma işleminin gerçekleştiğine emin misiniz? Özellikle belediye veteriner hekimleri kısırlaştırdım deyip kısırlaştırmayabiliyor.

Bernadmrci

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba @Tevfik bey teşekkür ederim ilginiz için. Benimden şaşırdığım noktalardan biri tam olarak bahsettiğiniz durum maalesef ki.
@Gülce hanım özel klinikte yaptırdım, Putin’i sahiplendiğimden bu yana aynı hekim ilgileniyor her şeyiyle herhangi bir konuda bir problem yaşamadık şu ana kadar fakat kısırlaştırma işleminin gerçekleştirildiğinden eminim. Fakat içeride parça kalma ihtimali var mıdır, yoksa testisteler dışında herhangi bir müdahelede daha olması gerekiyordu da olmadı mı? Bu konuda fikrim yok açıkçası.

mevlutunal

Yeni Üye
Merhaba @Tevfik bey teşekkür ederim ilginiz için. Benimden şaşırdığım noktalardan biri tam olarak bahsettiğiniz durum maalesef ki.
@Gülce hanım özel klinikte yaptırdım, Putin’i sahiplendiğimden bu yana aynı hekim ilgileniyor her şeyiyle herhangi bir konuda bir problem yaşamadık şu ana kadar fakat kısırlaştırma işleminin gerçekleştirildiğinden eminim. Fakat içeride parça kalma ihtimali var mıdır, yoksa testisteler dışında herhangi bir müdahelede daha olması gerekiyordu da olmadı mı? Bu konuda fikrim yok açıkçası.
Bazen kriptorşitizm dediğimiz olay oluyor yani bir tane ya da iki testis birden vücut boşluğunda kalabiliyor fakat öyle bir şey olsa hekiminiz sizi bilgilendirirdi diye düşünüyorum.