Erkek Kedi Ve Dişi Kedi Tanıştırma

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Yagmurakgl

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar
8 aylık tekir bir kedim var çok uysal insan canlısı sakin bir kedi ve de çok çok oyuncu iyi anlaşacaklarını düşünüp bir kedi daha sahiplendim bu seferki kedi dişi 2 aylıktı geldiğinde...
Önce pusette durdu dişi baya bi koklaştılar bakıştılar saldırma hırlama tıslama hiç olmadı. Kediyi odada tuttuk bi kaç gün sonra yan yana getirdik fakat 8 aylık erkek kedim dişi kedinin ensesini ısırıp çiftleşmeye çalıştı önce müdahale etmedik dişi izin vermez kendini korur vs diye ama bağırmalar kopunca dişiden hemen ayırdık bişey yapamadı dişiye. Daha sonra erkek kedimi kısırlaştırdım 10 gün oldu nerdeyse fakat hala dişi kediyi görünce direkt ensesine atlamaya çalışıyor. Dişi de o kadar masum ki onunla oyun oynamak istiyor ama erkek kedimin bu durumu beni vicdanen çok rahatsız ediyor ve 1 aydır yan yana hiç getiremiyorum hep ayrı odalardalar. Bu süreci nasıl geçirmeliyiz erkek kedim bu huyundan vazgeçer mi? Yada vazgeçmesini nasıl sağlarım çiftleşsinler istemiyorum kısır dahi olsa.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
o kadar kücük kediyle çiftleşemez zarar verir.

Kısırlaştırma sonrası hormonların dengelenmesi biraz vakit alıyor, su an iç güdüsel olarak yapıyorlar.

Kontrollü olarak yanlarında bekleyerek alıştırın, yanyana değil odanın farklı noktalarında serbest bırakın

Yagmurakgl

Hayvansever
Kedi Dostu
o kadar kücük kediyle çiftleşemez zarar verir.

Kısırlaştırma sonrası hormonların dengelenmesi biraz vakit alıyor, su an iç güdüsel olarak yapıyorlar.

Kontrollü olarak yanlarında bekleyerek alıştırın, yanyana değil odanın farklı noktalarında serbest bırakın
Çok teşekkür ederim beklemedeyim şuan için dediğiniz gibi yapıyorum dişiyi hemen önüne bırakmak yerine biraz uzakta bırakıyorum anında görünce koşuyor üstüne. Ben hayır falan diyorum ama o anlık uzaklaşıyor sadece. Normalde ikisi de mırmır sosyal kediler aslında çok çok iyi anlaşacaklarını düşünüyorum ama Bi türlü şu sorunu aşamadık 😔