En Ucuz Köpek Maması Hangisi?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba patileri seven güzel insanlar, bugün sizlere sormam gereken önemli bir konu var bu konuyu sizlere açıyorum ki insanların daha çok bilinçlenmeleri adına faydamızda dokunabilir.

piyasada yer alan en ucuz köpek maması hangisi? elbette ucuzdan kastım kötü olsun anlamında demiyorum, birçok üyemiz sokak canlarına en güzel değeri verdiğini düşünüyorum burada onlarında işlerine geleceğini düşünüyorum. malum kedi mamaları olsun köpek mamaları olsun birçok yiyecek ve ürünlerde aşırı derecede pahalılık mevcut bizlerde bu konu altında en ucuz en uygun köpek mamasını paylaşalım istiyorum.

benim gördüğüm ve duyduğum king köpek maması var 15 kilogram mamayı 55-60 lira civarına veriyorlar sokaktaki canların yiyebileceği mama mı sizce? bu konu hakkında ve diğer mamalar hakkında da yorumlarınızı merak ediyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Aç kalmasınlar derken onları içinde ne olduğu belirsiz mamalarla besliyoruz. En iyi mama haşlanmış veya çiğ ettir.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit bu video bayağı etkili oldu benim için gece tamamını izleme fırsatını yakalayacağım. çiğ mamalarında zararları varmış forumda okudum da bu konu hakkında ne diyeceksiniz?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Çiğ etin zararını ben şu ana kadar hiçbir köpeğimde veya kedimde görmedim ancak şöyle de bir sorun var: Eğer kesilen hayvanın aşıları ihmâl edilmişse, özensiz bir bakım ve beslenme uygulanmışsa, kesildiğinde herhangi bir virüs taşıyor veya hastaysa çiğ et köpeğinize zarar verebilir. Aynı şekilde o ete sizin de çiğken temas edip ellerinizi yıkamamanız veya temas ettiği bıçağı yeterince sterilize etmemeniz sizde de hastalıklara sebep olabilir. Bu yüzden alınan etin kalitesine ve nereden alındığına çok dikkat edilmelidir. Eğer marketten veya emin olamadığınız bir yerden alıyorsanız mikropları öldürecek seviyede eti haşlayarak vermeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Kedim

Hayvansever
Kedi Dostu
Çiğ et'in pişirilip hayvana verilme nedeni Çiğ etin üzerinde çeşitli mikroplar, bakteriler olabilir. Pişirildiği zaman bu mikrop ve bakteriler kırıldığı için pişirilip verilir hayvanlara, aksi bir durum yoktur yani zararı yoktur hatta.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Sokak köpekleri için new dog, milo ve biraz daha iyi olsun yeme garantili olsun denilirse reflex alınabilir. Reflex türk bildiğim kadarıyla ve reflexi kedilerde köpeklerde severek yiyor.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hazır konu tekrar canlanmışken yazayım dedim. Hem ucuz hem de en az zararla karınlarını doyuracakları bir markaya göz attım, adı Dr. Sacchi ille de kuru mama diyenler için tavsiyemdir.

GHOSTEMANE

Hayvansever
Diger Dostu
kanlı löp çiğ eti atacaksın önüne bence en iyisi böyle

Hulya

Hayvansever
Kus Dostu
Çiğ et vermek çok yanlış bence sebebi ise köpekler çok uzun süre aç kaldıklarında insana saldırmalari dir biraz düşünürseniz bizlerde birer et parcasiyiz vahşi doğada neden insanı da yem olarak görüyorlar sizce yemlerini hep canlı yedikleri için

Hulya

Hayvansever
Kus Dostu
Kurban bayramlarında havyanlara atıyorlar çiğ sakatat parcalarini sonrasında hayvanlar saldırgan oluyorlar bir süre farkeden olmadimi hic

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılıyorum bende çiğ etin onları vahşileştirdiğini düşünüyorum ayrıca ne kadar sağlıklı bütün mikrop bakterileri barındırıyor. Çiğ et verilecekse bile en az 3 gün dondurup çözdürüp vermek gerekiyor.

Hulya

Hayvansever
Kus Dostu
Soğukta mikroplar olur belkı ama yinede taraftar deglim

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
sanırım en güzeli eti güzel bir şekilde haşlayıp vermek :)