En Son Okuduğunuz Kitap Hangisi?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Değerli hayvansever dostlarım, kültür - sanat kategorisi içerisinde böyle bir konunun eksik kalmamasını istedim. Bugün ki sorumuz: en son okuduğunuz kitap hangisi? Okuduğunuz kitaplardan bahsedebilir, tavsiye ve öneriler de bulunabilirsiniz. Bu aralar bilgisayar başında çok fazla vakit geçiriyorum, o nedenle fazla kitap okuyamıyorum maalesef.

En son okuduğum kitap, Hayır diyebilme sanatı - Müthiş Psikoloji. Hayır diyebilmenin önemi çok fazla, ben evetçi birisiyim ve bu durum çok fazla canımı sıkmaya başlamıştı. Hayır diyebilme sanatı kitabının bana gerçekten güzel katkısı oldu, her fırsatta sürekli okuyacağım, elimin altında durabilecek bir kitap hâline getireceğim.

Şimdi başladığım kitap ise Bilinçaltının gücü adında bir kitap, Joseph Murphy ait. Yaklaşık 40 sayfa okudum, müşteri web işleri için akşam aradığından dolayı bırakmak zorunda kaldım. Aslında bahanelere sığınmaya gerek yok, işlerimi bitirdiğim ilk fırsatta kitabı bitirmek istiyorum. 2020 yılında en çok beğendiğim kitap ise Hayvan Çiftliği oldu. Keşke çok daha önceleri okusaydım dediğim bir kitaptır Hayvan Çiftliği, yazarı George Orwell ise tartışılmaz muhteşem bir yazar. Spoiler vermek istemiyorum, bu kitabı şiddetle tavsiye ediyorum :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Felatun Bey ile Râkım Efendi açık önümde şu an, okuruyla konuşan yazarları seven herkesin okumasını tavsiye ederim. :)

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Achille Mbembe- Zenci Aklın Eleştirisi, Afrikalının zenci oluşu, zencinin hikayesini ve Avrupa'nın insanı metalaştırması hakkında yazılmış çok güzel bir kitap. Siyaset felsefe ile ilgilenen herkesin kesinlikle okuması gereken bir kitap. Aydınlanmanın ve modernizmin arka planını göreceksiniz.

Son düzenleme:

Ahmet

Hayvansever
Kus Dostu
Reşat Nuri Güntekin'den Acımak kitabını okumuştum, şu anda Livaneli'den kardeşimin hikayesini okuyorum.