#EmineBulut

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu konuyu cidden açmak istemezdim ama duramadim.
10 yaşındaki çocuğunun önünde eski kocası tarafından katledildi.
İçim yanıyor, ne olur diyorum işkence çeksin, hemen ölmesin. Diğer mahluklara da ceza olsun.
Çok üzgünüm çok....

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Videoyu izlediğimden beri tüylerim diken diken oluyor, aşırı derece sinirleniyorum. Artık kadın cinayetlerine bir son verilmeli, yeter artık! Çocuğu göstermiyor ise mahkemeye başvuru yap, eğer mahkeme böyle bir karar verdiyse saygı duy! Kadının boğazını kesmek nasıl bir adilik, nasıl bir alçaklıktır!

Kendi koyduğum kuralları ezmemek adına sert ve ağır kelimeleri bir araya getirip cümleler kurmak istemiyorum... sinirden ne yapacağımı artık bilemiyorum, cidden çıldırmamak elde değil.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
İnsanın sinirleri zıplıyor, o kadar sinirliyim ki inanın bu durumu anlatamam.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Birisi video çeker, kalanı kaçar. Bir Allah'ın kulu da kadının yarasına ilk yardım uygulamamış. Belki kurtulacakti, belki yaşayacaktı.
Toplum olarak ne zaman bu hale geldik demeyi geçtim ben artık...
İnsanlığımız ölmüş, aglayani yok...

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
İnsanlık diye bir şey kalmadı. Böyle şeyler belki de şeytanın dahi aklına gelmezdi. Nasıl bir adilik, karaktersizliktir... yazdığım vakit elim ayağım titriyor. O çocuk ne olacak şimdi, o kadar çok içim yanıyor ki. İnsan empati dahi kuramıyor :(

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
Videoyu sabah güne başlarken gördüm. Tüm gün aklıma geldi. Söyleyecek hafif hiç bir söz bulamıyorum.

veteriner.xyz

Hayvansever
Balik Dostu
Sabahtan beri kafayı yiyeceğim yemin ederim aklımdan çıkıyor çok üzgünüm

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Katil cezaevinde ölü bulunmuş. Umarım gerçek haberdir ve inleye inleye gebermistir...

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
2 gün önce haberi okumuştum o zaman da çok etkilenmiştim ama kamuoyuna o video sayesinde düştü ve yankı buldu bugün. Ben haberi gördüğümde videosu yoktu. Çeken çok sağukkanlı olmalı ben yapamazdım. Keşke yardım etmeye çalışsaydı ama en çok o kızın korkusu, annenin çaresizliği gözümün önünden gitmiyor keşke izlemeseydim dedim çok etkilendim sabahtan beri aklımda. Şu hayvanlara, çocuklara, kadınlara, doğaya uzanan eller yok olsun istiyorum. En ağır şekilde cezalandırılsın bunu yapan. Caydırıcı cezalar gelsin paşalar gibi yatmasın kimse içerde...

CEO

Hayvansever
Egzotik Dostu
lanipek.png

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben hepsini eğitime buluyorum. Eğitim çok önemlidir, kadına saygı ve sevgiyi, reddedilmeyi, kadının istemediğini, zorla güzelliğin olmayacağını erkek çocuklarına küçük yaşta öğretmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, aynen eğitim. Anneler oğullarına, kadınlara saygılı olmayı, onlarin köle değil de insan olduğunu, babalar da her kız senin istediğini kullan dememeyi öğrettiği zaman duzeliriz. Ayrica mahkemelerin her fırsatta evet haklı olanlarda var doğru ama çoğu kadın artık ortada bir şey yokken, bosaniyor ve nafaka alıyor, çocuğu da istediği zaman gösteriyor. Cezası ölüm değil kesinlikle bunu savunmuyorum ama öyle hemcinslerimiz var ki...
Yanlış anlasilmasin dediklerim. Kesinlikle bu durumları savunmuyorum. Ama geçenlerde internette bir yazı okudum.
Kadın evleneli 6 ay olmuş. Kocamdan bosansam, evini, ailesinin aldığı arabayı, maaşının yarisini, düğün masraflarını, altınları vs alabilir miyim diye soruyordu. Böyle insanlar maalesef evlilik kurumuna ciddi zarar veriyor.
Evlilik okulu açılmalı. Gerçekten o yükün altına girebilecek insanlar evlenebilmeli.