Elma salyangozu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Arkadaşlar elma salyangozum vardı bı baktım su dışında ve altında biseyler var bende oldu sandım attım sonra bı baktım akvaryum kapağına bissuru bişey bırakmış hiç bilgim yok petshop tan alirken vermislerdi yumurtalariymis sanırım ama tekti alalı 7 ay oluyor ölümüydü ki 🤦🏼‍♀️

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Merak etmeyin problem yok.:)
Bıraktığı şeyler muhtemelen yumurtadır. Elma salyangozunun yumurtaları fotoğraftaki gibi gözükür, eğer yumrutlamayı bitirmişse sizde de öyle gözükmesi lazım.
images (4).jpeg

Bu tür, yumurtalarını suyun hemen yükseğine bırakır. Doğada karaya yakın kütüğe, taşa vs akvaryumda ise cama dizer.

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Merak etmeyin problem yok.:)
Bıraktığı şeyler muhtemelen yumurtadır. Elma salyangozunun yumurtaları fotoğraftaki gibi gözükür, eğer yumrutlamayı bitirmişse sizde de öyle gözükmesi lazım. Ekli dosyayı görüntüle 4408
Bu tür, yumurtalarını suyun hemen yükseğine bırakır. Doğada karaya yakın kütüğe, taşa vs akvaryumda ise cama dizer.
Evet böyleydi ama tekti yumurta için çiftleşme olması lazım deilmi

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Elma salyangozları sperm depolayabiliyor. 7 ay gibi uzun süre olur mu bilmiyorum ama demek ki sürebiliyormuş. Lepistes benzeri bazı balıklarda da var bu.