Dünya’nın En Zeki Kedisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Smokin kediler olarak geçiyormuş, Dünya üzerinde yer alan tüm bilim insanları smokin kediler ile dostluk kurmuşlar.

Ben okuduğum vakit şaşırmıştım, aslında bana soracak olursanız her kedi zeki fakat smokin kediler bilim insanları ile takıldıkları için biraz daha şanslılar sanırım :)

Sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Şimdi siz söyleyince merak ettim nasıl bişey diye, böyle siyah beyaz her kedi smokin cins olarak geçiyor değil mi? Birde dikkatimi şu bilgi çekti.
"Dünyayı dolaşan (bilindik en eski yazılı metinlere göre) ilk kedi bir smokin kedidir. Adı Asgerd’di ve bir Viking gemisi ile yolculuk yaptı." ilginç 😊

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Aslında Dünya'nın en zeki kedileri insanların evlerinde besledikleri kediler. Bunu neden söylüyorum, annemden dolayı. Annem de dışarıdaki kedileri besler benimle beraber, beraber hazırlarız yemeklerini ama gel gelelim onun evindeki kızı çok daha zeki ve akıllı.

Bunun sebebi ise sürekli onunla vakit geçiriyor, her hareketini, her anını görebiliyor ve yaptığı her hareketi yorumluyor kendince. Bunu aslında tüm kedi seven insanlar yapar, aşırı dikkat edildiği vakit en zeki kedinin kendi kedisi olduğunu düşünür :)

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik Aynen öyle katılıyorum 😂 Çaklıt'ta zekidir ama çok şaşkın çabuk kanıyor 😃 zaten kedilerin genel olarak daha zeki olduğu ortadaydıda smokinleri bilmiyordum ilginç geldi

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@cigdemcnkc, evet bilgi kısmımızda inceleyebilirsiniz, gerçekten Dünya'nın en zeki kedi ırkı olarak geçiyormuş :)

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Aslında ben de sizin sitenizden okumuştum o kısmı :D bir konuda belirtmiştiniz orası ayrı bir bölüm olmuş sanırım bayağı hoşuma gitti bilgi kısmı takip edeyim dedim onun üzerine açmıştım konuyu :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Evet bilgi alanımızı henüz yayınlamadık sitemiz içerisinde, ilerleyen zamanlarda belki bir link verebiliriz.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Aslında oldukça güzel duruyor ben inceledim, sağlam ve temiz bilgilerin olduğunu görüyorum. Yayınlarsanız faydalanabiliriz :)

ulfiye

Hayvansever
Balik Dostu
Bence tekirdir. Tekirler çok akıllı oluyor ve söz dinliyor

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Smokin kediler olarak geçiyormuş, Dünya üzerinde yer alan tüm bilim insanları smokin kediler ile dostluk kurmuşlar.

Ben okuduğum vakit şaşırmıştım, aslında bana soracak olursanız her kedi zeki fakat smokin kediler bilim insanları ile takıldıkları için biraz daha şanslılar sanırım :)

Sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
Tesaduf olamaz. Akademisyen arkadaşım da birden kedi almak istedi ve hiç araştırmadan mahallede araba motorundan çıkıp ona seslenen 2 aylık bi tuxedo sahiplendi yani smokin. Onlar buluyo demek ki:)

Mercan

Hayvansever
Kedi Dostu
Bence de tekirler çok zeki, benim tekirim öyle en azından 😸

Mercan

Hayvansever
Kedi Dostu
Smokinler de tekir kökenli diye biliyorum en sağlam bağışıklık en fazla feleğim çemberinden geçmek onlarda

Tekir, smokin, sarman bunlar kürk deseni aslında ırk değil. Sizin kediniz de tekir kürke sahip galiba. Sokak soylu kedilerin cins kedilerden dayanıklı ve zeki oldukları kesinlikle gerçek ben birinci elden tecrübe ediyorum bunu 😊

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Smokinlerle ilgili bende duymuştum ancak melez bir kedi oldugundan ve smokin ismini ırk olarak değil de kürk deseninden aldıgını düşününce pek inanmadım.

Habeş kediler diye biliyorum en zekinleri.