Duman'ın Garip Davranışları...

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

BatuhanSygn

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba,

Scottish fold cinsi 4,5 aylık bir erkeğe sahibim, ismi duman.

Konuya gelecek olursam, ya bana garip geliyor yada cidden garip hareketleri var dumanın. Evde kendi başına gezinirken güzel bir ses tonu ile duman dediğim zaman kaçmaya başlıyor, korkuyor mu yoksa şımarıklık yapıp oyun mu oynamak istiyor bilmiyorum. Kucağıma aldığım zaman hemen rahatsız oluyor ve ısrarla kucağımda tuttuğum zaman sinirli şekilde mırıldanmaya başlıyor birkaç kere bende sinirlendim sevildiğini bilmiyor diye daha çok sinirlendi, tıslama falan başladı o derece ısırmıyor canımızı yakmıyor ama hemen sinirleniyor. Önceden kucakta dururdu şimdi hemen inmek istiyor. Balkona çok merak duyuyor, kapıyı açık görmesin hemen koşuyor elini demirlere atıp aşağıyı izliyor, düşmesinden korkuyorum. Balkona eğitimi tarzında birşey var mı acaba? Sizler bu durumlarda neler yapıyorsunuz? Bu arada forumda ilk günüm ve ilk defa kedi besliyorum.

Duman'ın son hali, yine sinirli :)
Scottish-fold-cinsi-erkek.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@BatuhanSygn bey merhabalar, görselinizi sizin için direkt olarak sitemize yükledim. Konu hakkında yöneticimiz @socrabbit detaylı bilgi vereceğini düşünüyorum :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kediler kucak hayvanı değildir yani sinirlenmesi oldukça normal.
Ses tonunuzdan hoşlanmıyor veya ona başka bir şeyi çağrıştırıyor olabilir.
Balkona çıkıp etrafı izlemesi için balkona kedi filesi yaptırıp gönül rahatlığıyla izlemesini sağlayabilirsiniz. Filelerin sağlam takılmış ve basit hareketlerle (tırmanma, pati atma vs.) çıkmayacak olmasına özen gösteriniz :)

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Hoşgeldiniz ama kediniz fold değil straight sanırım. Bunlar böyle cinsler.☺️ Bir tane de bende var.

Mia

Hayvansever
Kedi Dostu
Aynı cinsten bende de var. İlk geldiğinde aynı söylediğiniz hareketleri yapıyordu. Ona sakin ve sevgiyle yaklaşın. Kedim kucağımdan asla inmez mesela. :)

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok güzel bir pisiye sahipsiniz ben dumana aşık oldum diyebilirim 😻