Dostlarımla uzun yol önerisi.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Mia

Hayvansever
Kedi Dostu
Birkaç ay sonra uzun bir yolculuğa çıkacağız. Özel aracımız olacak fakat nasıl yapacağımız konusunda kararsız kaldık. Kuşlarımızdan birini verdik, bir tane kaldı. Acaba yaklaşık 12 saat boyunca küçük bir kafeste kalsa ne olur?

Bir şey olmaz biliyorum fakat bu kafesi nereye koyabilirim? Yanıma koyamam. Kedim var. Yol boyunca dışarıda olacak. Normalde saldırmıyor ama dar bir alanda eminim zorluk çıkaracak bana.

Aracımızın bagajı, arabanın arkada koltuğuyla ilişkisi yok. Arkadan erişebilirliği olsaydı oraya koyardım.

Kedim çok yaramaz uyumadığı sürece zor zaptedebilirim.
Onlar içinde değişiklik olacak, umarım stres yapmazlar. Farklı bir hava, farklı bir yaşama umarım ayak uydururlar.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Birkaç ay sonra uzun bir yolculuğa çıkacağız. Özel aracımız olacak fakat nasıl yapacağımız konusunda kararsız kaldık. Kuşlarımızdan birini verdik, bir tane kaldı. Acaba yaklaşık 12 saat boyunca küçük bir kafeste kalsa ne olur?

Bir şey olmaz biliyorum fakat bu kafesi nereye koyabilirim? Yanıma koyamam. Kedim var. Yol boyunca dışarıda olacak. Normalde saldırmıyor ama dar bir alanda eminim zorluk çıkaracak bana.

Aracımızın bagajı, arabanın arkada koltuğuyla ilişkisi yok. Arkadan erişebilirliği olsaydı oraya koyardım.

Kedim çok yaramaz uyumadığı sürece zor zaptedebilirim.
Onlar içinde değişiklik olacak, umarım stres yapmazlar. Farklı bir hava, farklı bir yaşama umarım ayak uydururlar.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Kedinizin yol boyunca dışarıda kalmasını doğru bulmuyorum. Strese girip etrafta koşturmaya başlayabilir, şoförün ayağına dolanabilir veya şoförün dikkatini dağıtacak davranışlarda bulunabilir. Kedinizin de tıpkı kuşunuz gibi taşıma kafesinde gitmesini ve yalnızca molalarda dışarı çıkmasını tavsiye ederim. Aynı zamanda ani fren hâlinde kedinizin emniyet kemeri takılı olmayacağından sert darbe alabilir.
İkinci bir tavsiye olarak, köpeklerde kullanımı giderek yaygınlaşan ve emniyet kemeri görevi gören tasmalar. Kedinizin hareket bölgesini kısıtlarken aynı zamanda güvenliğini de sağlar. Bir yanınıza kuşunuzu bir yanınıza kedinizi rahatlıkla alabilirsiniz. Ön koltuk boş ise ön koltuğa kuşunuzu oturtabilirsiniz. Ona da arabanın emniyet kemerini takmayı unutmayın :)
1570187525479.png

• Beğen
Tepkiler: Mia

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
12 saat içinde tuvaletini yapma ihtimaline karşın koltuğuna üzerine bir şey sermeyi veya tasmasıyla dışarıda hava aldırmayı unutmayın. Yolda kusmaması için en az 4 saat önce mama ve su vermeyi kesin. Molalarda midesini yormayacak besinlerle besleyebilir ve suyunu içirebilirsiniz.