Doğa Gezginleri

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Eminim birçok üyemiz gezmek görmek ve doğa güzelliklerini seyretmek gibi hobileri vardır.

Son dönemlerde yapamasam da gençliğimin büyük cogunlugunda sırt çantamı alıp rastgele seyahatler, ya da motosiklete atlayıp kamplara gitmek en sevdiğim şeyler.

*Fotoğrafları ben cekmedim*

Ülke içerisinde en sevdiğim seyahatim karadenize olmuştur. Ülkemizde böyle doğa güzellikleri oldugunu düşünmemiştim bile. Özellikle Ayder ,Anzer yaylaları gerçekten doğa güzellikleri için mükemmel. En azından bir tur ile de olsa mutlaka gitmenizi tavsiye ederim.

ayder.jpg

Kamp olarak aklınızda bir yer yok ise Kabak Koyu Fethiye'yi ziyaret etmelisiniz. Kesinlikle farklı insanlar ve mükemmel bir doğa güzelliğini tatmanız gerekiyor.

kabak.jpg

Eğer yurtdışı deneyimi yapacaksanız Bosna Hersek ilginç bir seçenek olacaktır. Şehirler tamamen tarihi yapıda bırakılmış ancak trenle şehir değiştirirken güzergahta o kadar yeşil ve ahşap evler, doğa güzelliklerine ve ormanlara rastlıyorsunuz ki gideceğiniz yere gitmek yerine kendinizi ara durakta inip orman yürüyüşü ve kamp ya da köyevinde kalırken bulabiliyorsunuz.

bosna.jpg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
4 yıl önce yazın Karadeniz de kamp yapalım diye yola çıktık, pokut yaylasına çıktık, çevre şehirlerin hepsini gezdik ama yaylada kamp kurmaya çalışırken köylüler çıldırdınız mı diye tepki verdiler. :D

Yazın dahi o yaylaların gece ne kadar soğuk olduğunu evde kaldığımızda dahi hissettim. Sanırım dışarıda kamp kursaydık ya donarak öldürdük ya da ayıların saldırısına uğrardık :)

Senin motosiklet ile yaşadıklarını ben de bisiklet ile yaşıyordum, kendimi hiç o kadar özgür hissetmiyordum. Eğimi %5 - 10 olan yerlere tırmandıktan sonra aşağı inerken tattığım duyguları sanırım çok az şey de alabilirim. Ve bisiklet grubundaki arkadaşların kafa insanlar oluyorsa o tur muhteşem bir hâl almaya başlıyor :)