DOCHKA - Dogo Argentino yavrumuz

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
Dochka nın Karma 1 aşısını yaptık. Akşam aşıya götürmeden yuvasının duvarından atladı. Çok yaramaz çokkk.

Kilo değişimi:
15 Mayıs 2019 = Doğum
19 Haziran 2019 = 2400 Gr.
03 Temmuz 2019 = 4000 Gr.
13 Temmuz 2019 = 5200 Gr.
18 Temmuz 2019 = 5650 Gr.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Koca bir dana olma yolunda büyüdüğünde zamanın ne çabuk geçtiğine ve nasıl bu kadar çabuk büyüdüğüne siz bile inanamayacaksınız köpekler çabuk mu serpiliyor ne benim goldenım vardı ondan biliyorum. 1 yaşına geldiğinde inanamamıştım.

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
Koca bir dana olma yolunda büyüdüğünde zamanın ne çabuk geçtiğine ve nasıl bu kadar çabuk büyüdüğüne siz bile inanamayacaksınız köpekler çabuk mu serpiliyor ne benim goldenım vardı ondan biliyorum. 1 yaşına geldiğinde inanamamıştım.

@Miela hanım aynen katılıyorum. Şu anda 2,5 aylık ve videodakşnden farklı. 2 gün arayla dochkayı yakından gören şaşırıyor. Bugun üçüncü aşısı için veterinere gidip aynı anda mikrochip te taktık. Yakında videoyu derleyim yeni paylaşım yapacağım.
Yaz ayı olduğu için ölçülü ve kuru mama ile besliyorum, yazın geçip @socrabbit hocamın tariflerinden yapmak için zor bekliyorum

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
Herkese tekrar merhaba,
Ağustos ayı başında dochkanın karma 2 aşısını da gerçekleştirdik. Hazır veterinere gitmişken mikroçipini de taktırmış bulunduk. Beni hiç tanımadıkları halde Dogo Argentino Irk Derneğinin özellikle yavrunun gelişimi ile ilgili desteğini görüyorum.
Şimdilik herşey yolunda. Vücudu fit görünse de bana sanki hala az kilolu gibi geliyor.

Bu arada Kilo değişimi:
15 Mayıs 2019 = Doğum
03 Ağustos 2019 = 8200 Gr.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Cidden maşallahı var, kilo aralığı fazla ama sağlıklı büyüyor gördüğüm kadarıyla. Çok özenle bakıyorsunuz, veteriner hekim herhangi bir sorun çıkartıyor mu? (Kilosu fazla falan gibi)

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
@Tevfik hocam veteriner tam olması gerektiği gibi diyor, ne eksik ne fazla. Dogo besleyen bşr kaç aklıselim arkadaş yaklaşık 2 aylıkken köpeklerinin 9 kilo olduğunu söylüyor. Tek fark bunu diyenlerin yavruları erkek. Dişi ile erkeğin boy ve kilosu farklı oluyor gerçi ama yavrunun hakkına girmeyeyim diye üstüne titritorum. Aman eksik bir şeyi olmasın da 😜

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@SANCAKTAR, çok güzel hocam o zaman aynen devam :) alanında uzman veteriner hekim bulmak açıkçası çok zor, geçtiğimiz hafta birisi beni aradı (bizim evi hayvan hakları koruma derneği diye gösterdim google benim işletmem hesabında) :)

Aradı dedi ki, merhabalar bir serçe kanadını kırmış ve can çekişiyor vicdanımız el vermedi ve sizi aradım, lütfen yardımcı olur musunuz? Birçok veteriner hekimi aradım ama yok, kimse kuşlara bakmıyoruz diyor. Yahu arkadaş! Madem kuşa bakmayacaksın, o zaman çıkartsınlar kuşu hayvan sınıfından var mı böyle bir mantık.

En sonunda bir yer buldum Talas’ta, adam ise Belsinde. Yaklaşık 25 kilometrelik yol, adam hiç sıkıntı değil dedi iyi ki. Adresini gönderdim, gidip tedavi ettirmiş akşam aradım da kafese koymuşlar büyüdüğü zaman da doğasına salacaklarını söylediler. Böyle güzel düşünceli, naif insanlar da var onlardan Allah razı olsun🙏🏻 Bir de hayvana nasıl işkence edebilirim diyen psikopatlar🤬

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
@SANCAKTAR, çok güzel hocam o zaman aynen devam :) alanında uzman veteriner hekim bulmak açıkçası çok zor, geçtiğimiz hafta birisi beni aradı (bizim evi hayvan hakları koruma derneği diye gösterdim google benim işletmem hesabında) :)

Aradı dedi ki, merhabalar bir serçe kanadını kırmış ve can çekişiyor vicdanımız el vermedi ve sizi aradım, lütfen yardımcı olur musunuz? Birçok veteriner hekimi aradım ama yok, kimse kuşlara bakmıyoruz diyor. Yahu arkadaş! Madem kuşa bakmayacaksın, o zaman çıkartsınlar kuşu hayvan sınıfından var mı böyle bir mantık.

En sonunda bir yer buldum Talas’ta, adam ise Belsinde. Yaklaşık 25 kilometrelik yol, adam hiç sıkıntı değil dedi iyi ki. Adresini gönderdim, gidip tedavi ettirmiş akşam aradım da kafese koymuşlar büyüdüğü zaman da doğasına salacaklarını söylediler. Böyle güzel düşünceli, naif insanlar da var onlardan Allah razı olsun🙏🏻 Bir de hayvana nasıl işkence edebilirim diyen psikopatlar🤬
Şu anda psikolojik sorunlar ve bilinçaltı çöplük olanları düzeltmek çok zor. Bizler bu gibi platformlar ve ailemizden başlayarak en azından gelecek nesillere hayvan sevgisini aşılamaya, onların da canı oldupunu ve bunun da değerli olduğunu öğretmeye çalışacağız. Allah o ve onun gini veterinerlerden razı olsun. Yaşadıpım yerin yakınlarındaki veterinerler hakkında da internette kötü yorumlar gördüm. Kuş konusunda özellikle çok eksik bir meslek ülkemizde. Şu anda tekrar meslek seçebilecek olsam heralde veteriner olurdum.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@SANCAKTAR, kesinlikle aynı şeyleri ben de düşünüyorum. Veteriner hekimliği hem de öyle seve seve yapardım içimden gelerek, maalesef yeni yeni yetişkinlik dönemlerinde ailenin az çok etkisi oluyordu tercihlerinde :)

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
@SANCAKTAR, kesinlikle aynı şeyleri ben de düşünüyorum. Veteriner hekimliği hem de öyle seve seve yapardım içimden gelerek, maalesef yeni yeni yetişkinlik dönemlerinde ailenin az çok etkisi oluyordu tercihlerinde :)

Keainlşkle katılıyorum. Ben oğluma etki etmeyeceğim ama eğer veteriner olursa çok mutlu bir baba olurum

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Köpeğiniz maşallah çok güzel videolarınızı da izledim çok hoşuma gitti, sizin gibi bir dostu olduğu için ne kadar şanslı olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Keşke her hayvansever sizin gibi olsa ve her hayvan da sizin gibi bir dosta sahip olsa gerçekten muhteşem ilgi sunuyorsunuz.

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
Köpeğiniz maşallah çok güzel videolarınızı da izledim çok hoşuma gitti, sizin gibi bir dostu olduğu için ne kadar şanslı olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Keşke her hayvansever sizin gibi olsa ve her hayvan da sizin gibi bir dosta sahip olsa gerçekten muhteşem ilgi sunuyorsunuz.

Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim @Begüm hanım. Keşke daha çok ilgilenebilsem, daha çok hayvanla ilgilenebilsem. Acizane elimden gelsiği kadar kendi çocupumuzu ve çevremizdekileri hayvan sevgisiyle büyütmeye calısıyoruz. Sadece köpek te sevmesinler her hayvana değer versinler diye emeğimiz.

Ekli dosyalar

• 20190806_203103.jpg
    20190806_203103.jpg
    232.7 KB · Görüntüleme: 248

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@SANCAKTAR, yüreğinize sağlık efendim, sizin çok güzel bir evlat yetiştireceğinizden hiçbir şüphem yok... konunuzdaki yazılarınızı da okudum ciddi anlamda taktir edilecek insansınız emeğinize yüreğinize sağlık.

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
Dördüncü aşısını (Bronşin) yaptırdık.
Sosyalleşmek için Arkadaşımın Jack Russel kırması dünyalar tatlısı köpeği ile ve yalnız gezmelerimiz başladı.
Yan bahçedeki ölen kediyi temizleyip komşu 2 bahçeyi de kireçledik. Yakında her ihtimale karşı pire ilacı ile bu bahçeleri ilaçlayacağım.
Zaman zaman telefonum ile çektiğim bir kaç videoyu da sonlara doğru bulabilirsiniz.

Abone olarak destek yapan herkese ayrıca teşekkür ederim.

Kilo değişimi:
18 Temmuz 2019 = 5650 Gr.
03 Ağustos 2019 = 8200 Gr.
10 Ağustos 2019 = 10.000 Gr.