Disi Kedimin Cinsel Bolgesindeki Sivi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Hisashii

Hayvansever
Kedi Dostu
Oncelikle Merhabalar
1bucuk aydir sahip oldugum 3 aylik bir disi sokak kedim var. Kendisi evimin kapisina gelmisti ve o zamandan beri benimle yasiyor. Aksamlari evde gunduzleride bahcemden disari cikmiyor ve kopeklerimde baska kedi gelmesin diye onu koruyor. Ama bugun disardan geldigimde kedim surekli miyavliyordu aciktimi diye karnina bakarken cinsel organinda nokta kadar bir kirmizilik ve cevresinde sivi oldugunu gordum. Acaba bir erkek kedimi geldi yada bir hastalik belirtisimidir bu?
Kusura bakmayin ilk defa disi bir kedi besledigimden biraz kormuyor degilim:)

Ekli dosyalar

• 20190912_163051.jpg
    20190912_163051.jpg
    186.5 KB · Görüntüleme: 581
  • 20190912_163041.jpg
    20190912_163041.jpg
    169.2 KB · Görüntüleme: 481
  • 20190907_175814.jpg
    20190907_175814.jpg
    272.5 KB · Görüntüleme: 428

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Bence veterinere götürün en kısa zamanda. Ciddi bir sorun olabilir.

Hisashii

Hayvansever
Kedi Dostu
Bence veterinere götürün en kısa zamanda. Ciddi bir sorun olabilir.

Merhabalar. Yanitiniz icin tesekkur ederim. Az evvel gozden kayboldu yarim saat boyuncada gelmedi. Heryere baktigimda ise yoktu. Geldikten sonra ilk isim cinsel bolgesine bakmak oldu ve o bolgenin yine islak oldugunu gordum. Acaba kedim tecavuzemi ugruyor diye dusunmuyor degilim malum daha 3 aylik yavru :/
Bu arada kedim sokak kedisi oldugu icin bu islere belediyenin yerleri ucretsiz bakarmi? Maddi durumum olmadigindan ozele goturmeye gucum yokta :/

Hisashii

Hayvansever
Kedi Dostu
Cok tesekkurler yarin hemen veterinere goturecegim. Kopeklerimin de kontrol vakti gelmis onlarla birlikte ozele goturecegim orada kontrolde ettirmis olurum :)

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Veteriner sonrası mutlaka yazın bende merak ettim.

Hisashii

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar. Bugun is yogunlugu nedeniyle veterinere gidemedim ama aksam yemege geldigimde ilginc bir manzarayla karsilastim. Kedim dunku kayboldugu saatte bugun yine kayipti bu sefer hizli davrandim ve heryeri aradim sonunda sokakta erkek kedilerle dolasirken yakaladim. Buyuk ihtimal kendi rizasiyla onlarla dolasiyor :/ pazartesi veterinere gostericem artik :/
Yalan yok ayni anda 14 ordek 10 tavuk 3 Kangal bakiyorum hicbiri beni su kedi kadar yormadi :/ Buyuk ihtimal kediye biraz fazla baglandim o yuzden biraz fazla stres yapmis olabilirim :/

Hisashii

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar. Aksamleyin tevaffuk bir veteriner arkadas ziyaretimize geldi o sirada kedimi gosterdim olanlari anlattim kendiside cok saglam veterinerdir. Hemen kedime bakti ufak bir test yapti ve cok ilginctirki sanki kedimle konusuyormus gibi bakistilar ve dediki " Merak etme kedin gayet saglikli distaki sivi erkek kedi menisi dir ama erkegin penisi iceriye girememis hafiften disariyi zorlamis bununla birlikte kedinin kizligi bozulmamis dedi. Merakimdan acaba kedim bu yasta erkeklerle oynasiyormudur yani sapik olabilme ihtimali varmi diye sordum ama ilginc bir testle kedimin sapik olmadigini sadece saf ve guclu bir kedi oldugunu soyledi. Vallahi cok korkmustum bunlari ogrendim kendime geldim vallahi :)
Sozun kisasi kedimde bir sikinti yokmus. Artik onu gunduzleri disari cikarir aksam vaktine yakinda iceri sokarim bununda onune gecmis olurum diye dusunuyorum :)

Hisashii

Hayvansever
Kedi Dostu
Tekrar merhabalar.
Gecen gece kedim yanimda uyurken onu seviyordum ve karninda garip bi sisiklik oldugunu hissettim. Kulagimi karnina koydugumda kendi kalbinden baska dip dip atan birsey oldugunu hissettim. Bu sabah ise otururken bacaklarini hafif actigi dikatimi cekti ve elime aldim karnina baktim karninda memelerinin ciktigini gordum. Icime bir kurt dustu ve hemen veteriner arkadasa goturdum. Makinalarla test yapti ve oda sasirdi. 3.5 aylik kedimin hamile oldugunu soyledi bana. Basimdan asagi kaynar sular indi birden ne yapacagimi sasirdim vallahi. Ilginc bir sekildede bahallede ne kadar erkek kedi var bugun hepsi bizim bahceye girmeye calisti hemde 3 tane kangal kopegi varken. Acaba 3.5 aylik bir yavru kedi nasil dogum yapicak nasil yavrulara bakicak dahada onemlisi dogurabilecekmi? Veteriner biraz daha zaman gecsin bir gorelim durumu diyor ya kurtaj yapilacak yada kedim saglikli giderse dogurtmaya calisicak. Ne yapacagimi bilemedigimden buraya yaziyorum. Siz ne dersiniz suanda aklim biraz durdugundan baskalarinin goruslerine oldukca muhtacim.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Hisashii, geçmiş olsun. Maalesef erkek kediler yavru olmasına bakmadan disi kedi koku salgıladığı için hamile bırakıyorlar. Siz bu arada dışarı salmayin kızı pek. Duruma göre veteriner ile karar verirsiniz. Ama karardan sonra mutlaka kisirlastirin.

Hisashii

Hayvansever
Kedi Dostu
Bende oyle dusunuyorum. Aradan biraz zaman gecsin bakicaz artik :/