Diş problemi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Sincap

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedimde ağız kokusu mevcut. Hemen hemen her gün dişlerine bakıyorum. Bunu bugün fark ettim. Dış diplerinde kana benzeyen bir şey var doğal olarak dişi boyamış. Dişlerini fırçaladım birçoğu kanadı. Ev ortamında neler yapabilirim sebebi nedir ? Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG-20210204-WA0000.jpeg
    IMG-20210204-WA0000.jpeg
    481.6 KB · Görüntüleme: 15

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Dişinin detaylı muayeneye ihtiyacı var gibi duruyor. Ağız kokusu çoğunlukla dişlerde meydana gelen iltihaptan kaynaklanır. Bir uzman muayenesi olmadan evde bir şey yapmanız maalesef mümkün değil.

Sincap

Hayvansever
Kedi Dostu
Dişinin detaylı muayeneye ihtiyacı var gibi duruyor. Ağız kokusu çoğunlukla dişlerde meydana gelen iltihaptan kaynaklanır. Bir uzman muayenesi olmadan evde bir şey yapmanız maalesef mümkün değil.
Teşekkür ederim. Peki fırçalamanın faydası olur mu ? Şu sıralar veterinere götüremiyorum malesef 😔

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Fırçalarken diş etlerine zarar verebilirsiniz, fırçaladığınızda da kanama olmuş bu sebeple pek tavsiye etmem. Eğer kuru mama yerken zorlanıyorsa kaliteli yaş mama, sakatat, et benzeri gıdalarla beslemenizi öneririm. Kalitesiz yaş mamalar da ağızdaki sorununu arttıracağından mama seçiminde kesinlikle özen göstermeniz gerekir. Bunlar dışında pek bir şey öneremiyorum maalesef.

Sincap

Hayvansever
Kedi Dostu
Fırçalarken diş etlerine zarar verebilirsiniz, fırçaladığınızda da kanama olmuş bu sebeple pek tavsiye etmem. Eğer kuru mama yerken zorlanıyorsa kaliteli yaş mama, sakatat, et benzeri gıdalarla beslemenizi öneririm. Kalitesiz yaş mamalar da ağızdaki sorununu arttıracağından mama seçiminde kesinlikle özen göstermeniz gerekir. Bunlar dışında pek bir şey öneremiyorum maalesef.
Teşekkür ederim ilginiz için

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Rica ederim, gelişmelerden bizi de haberdar ederseniz süreç içerisinde size yardımcı olmayı çok isteriz. :)