Diş Gıcırtdatma ile İlgili Tavsiyeleriniz Neler?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Maalesef uzun yıllardır böyle bir şey yaşıyorum, diş hekimi abimin yanına gittiğimde gece plağı yaptırıyorum arada ama onu da nasıl oluyorsa dişlerim kesiyor belirli bir süre sonra. Sabah uyandığımda çenem de öyle bir ağrı oluyor ki sanki sağlam yumruklar yemiş gibi kendime gelemiyorum.

Bu durumun stres ile alakalı olduğunu biliyorum fakat her ne kadar mutlu da yatsam yine aynı şekilde dişlerimi gıcırdatmaya devam ediyorum. Ve hatta size şöyle bir şey söyleyeyim, bazen dişlerimin sesine uyanıyorum o derece rahatsız ediyor desem yeridir. Gece plağı harici alternatif çözümde bulunabilcek kişi var mı? O kadar rahatsız ediyor ki bu durum beni, erken sinirlenmeme, ani karar vermeme sebep oluyor, aşırı uykusuz bırakıyor ve ağız içim o kadar kötü oluyor ki dişlerimi sıkmaktan inanın anlatamam.

Bir de arkadaşlarla kamp, tatil vb. gibi durumlarda aynı yerde kaldığınızı düşünün, onlara uykuyu haram ediyorum desem yeridir hiçbir şekilde uyuyamıyorlar. Evdekiler dahi rahatsız oluyorlarmış siz düşünün gerisini, yaz boyunca kapıyı kapatıp uyumak ne demek bilemezsiniz (yanıyordum, her ne kadar pencere açık olsada). Çevrenizde bu tür bir rahatsızlığı olup gece plağı haricinde kurtulan oldu mu?

Ek olarak bir de sitemize İnsan Sağlığı kategorisi açalım mı? Her ne kadar uzman olmasakta önerilerde bulunabiliriz diye düşünüyorum?

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Eczaneler de satılan bir jel vardı geçtiğimiz yıllarda kuzenimin arkadaşları ile otururken böyle bir muhabbet ile karşılaşmıştım, bir eczacıya sorun dilerseniz net bir cevap verecektir size

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kesinlikle çok büyük bir problemim diyebilirim, denemediğim yöntem kalmadı sanırım. Ama eczacı arkadaşıma mutlaka soracağım çarşıya çıktığım vakit eğer böyle bir şey var ise size çok teşekkür ederim.