Diş Eti Kızarıklığı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Yek

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim 3 yaşında erkek kısır diş eti kızarıklıgı ve hafif ağız kokusu var bu yaşına kadar proplan dışında hiç bir mamayla beslenmedi sorun ne olabilir

Ekli dosyalar

• IMG_20210211_142501.jpg
    4.4 MB · Görüntüleme: 28

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Proplan hoş mamadır ancak o fiyata daha güzelleri var bilginize :)

Açıkçası bana tartar / diştaşı kaynaklı olabilir gibi geldi. Kücük kedi olsa diş değiştiriyor derdim ama o devreyi coktan geçmiş.

Bence daha da kötü olmadan bir veterinere sormakta fayda var

• Beğen
Tepkiler: Yek

Yek

Hayvansever
Kedi Dostu
Proplan hoş mamadır ancak o fiyata daha güzelleri var bilginize :)

Açıkçası bana tartar / diştaşı kaynaklı olabilir gibi geldi. Kücük kedi olsa diş değiştiriyor derdim ama o devreyi coktan geçmiş.

Bence daha da kötü olmadan bir veterinere sormakta fayda var
Teşekkürler en yakın zamanda veterinere gideceğiz 😊
Tavsiye edebileceğiniz bmama varmı?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Yek, Fiyat araliginiz nedir? Ona göre mama onerebiliriz.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Yek, limitiniz 50 lira mi yani o açıdan sordum. En fazla ne kadar verebilirsiniz? Mesela nd nin 1.5kgluk kısır mamalari 150-170 lira arası. Orijen acana 180-200 arası.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Sanırım proplan için 10 kiloluk paketlerde 50 tl olarak alıyorsunuz cünkü normalde 100 tl ve üstü
ya da diğer secenek açık olarak alıyorsunuz onu tanıdıgınız yer değil ise pek tavsiye etmiyorum.

kilo yerine 10 kilo aldıgınızda %70 e varan ekonomi saglanıyor. Fitmin kısır kedi maması 10 kilo aldıgınızda kilosu 45 tl civarında oluyor. önerebilirim.

N-D Pumpkin Tahılsız alırsanız 5 kiloluk paketiyle kilosu 60 tl civarı oluyor.

En azından bu 2 sekilde de tahıls

• Beğen
Tepkiler: Yek

Yek

Hayvansever
Kedi Dostu
Sanırım proplan için 10 kiloluk paketlerde 50 tl olarak alıyorsunuz cünkü normalde 100 tl ve üstü
ya da diğer secenek açık olarak alıyorsunuz onu tanıdıgınız yer değil ise pek tavsiye etmiyorum.

kilo yerine 10 kilo aldıgınızda %70 e varan ekonomi saglanıyor. Fitmin kısır kedi maması 10 kilo aldıgınızda kilosu 45 tl civarında oluyor. önerebilirim.

N-D Pumpkin Tahılsız alırsanız 5 kiloluk paketiyle kilosu 60 tl civarı oluyor.

En azından bu 2 sekilde de tahıls
Evet açık olarak kiloluk alıyorum daha önce 10 kiloluk alıyordum ama muhafaza etmesi zor oluyor bir keresinde kurtlanma olmuştu yazın ve bayatlıyor sanırım yememeye başlıyorlar o yüzden kiloluk almaya başladım ama 5 kiloluk paketlerde alabilirim önerilerinizi dikkate alıcam ilginiz için teşekkür ederim 😊

Nonnik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bizim yavruda da diş eti problemi vardı ve dişler deforme olmuştu. 15 kasımdan bu yana tedavisi için uğraştık. İğneler, plak önleyiciler, jeller vs. Kullandık. Ağız kokusu geçti ancak kızarıklık geçmedi. Dişinde hassasiyet olduğundan kuru mama yemeye de pek yanaşmıyordu. Kısırlaştırma ameliyatı ile beraber 3 dişi çekildi. Dişte deformasyon yoksa diş eti kızarıklığı ve ağız kokusunun giderilme ihtimali yüksektir. Eklediğim fotoğraftaki gibi deforme yoksa işiniz daha kolay.

CB87AB21-4B22-4F7B-952E-E0AB28D2DC37.jpeg

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Dişleri çok sağlıksız duruyor, mama kaynaklı mi genetik vs. Mı olmuş bu durum?
Geçmiş olsun çok.

Yek

Hayvansever
Kedi Dostu
Bizim yavruda da diş eti problemi vardı ve dişler deforme olmuştu. 15 kasımdan bu yana tedavisi için uğraştık. İğneler, plak önleyiciler, jeller vs. Kullandık. Ağız kokusu geçti ancak kızarıklık geçmedi. Dişinde hassasiyet olduğundan kuru mama yemeye de pek yanaşmıyordu. Kısırlaştırma ameliyatı ile beraber 3 dişi çekildi. Dişte deformasyon yoksa diş eti kızarıklığı ve ağız kokusunun giderilme ihtimali yüksektir. Eklediğim fotoğraftaki gibi deforme yoksa işiniz daha kolay.

Ekli dosyayı görüntüle 3619
Çok geçmiş olsun bizimkinde bu kadar ileri seviyede degil dişler sağlıklı hafif bir kızarıklık var sadece