D vitamini hatalı kullanım

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yasrarc

Hayvansever
Kopek Dostu
Öncelikle hayırlı günler diyerek başlayalım. Ben köpeğimi kulağındaki problem için 10 gün önce veteriner hekime getirdim. köpeğim henüz 5 aylık. tedavisini yaptık. ödemeyi yaptım çıkarken bana arka ayaklarda bozulma başlangıcı olduğunu d vitamini takviyesi yapmam gerektiğini söyledi. vermem gereken gıdaları söyledi ben de zaten bu gıdaları düzenli olarak verdiğimi söyleyince bana d vitamini kullanmam gerektiğini belirtti. ben de tamam o zaman dedim elindeki ürünlerden bir tanesini önerdi fiyatı da internet fiyatıyla aynı olduğu için aldım. bu arkadaş prospektüsü okuduktan sonra günde üç taneden her gün vermemi söyledi. aldım yavruyu eve götürdüm. dediği gibi her gün 3 tane vermeye başladım. sonra prospektüsü kendim de okuyunca yavrulara günde birer tane vermem gerektiği yazıyordu. hemen araştırdım ve d vitamininin fazlalığının yavruda kemik sertleşmesi yapıp gelişimi tamamen durdurduğu yazıyordu. bu arkadaşı ilk fırsatta ziyaret edip sağlam bir fırça çekeceğim. sizce 7-8 günlük 3 kat kullanımda yavrumuzun gelişimine etki edecek kadar zarar vermiş olabilir miyim? ve bu bilginin aslı astarı var mı? kulaktan dolma olabilir mi? başka veteriner hekim dostlarıma sorduğumda hep yuvarlak cevaplar aldım. sanki okumak için okumuşlar gibi. köpekten anlamayan veteriner mi olur

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Köpeğinizin yaşını bilmediği için önermiş olabilir mi? Bir haftada yüksek hasara yol açmazsınız iyi ki prospektüsü okumuşsunuz. D vitaminini düzenli olarak gereğinden fazla alırsa kemik sertleşmesi gibi hastalıklarla karşı kayıya kalabileceğiniz kısmı doğru.

yasrarc

Hayvansever
Kopek Dostu
Köpeğinizin yaşını bilmediği için önermiş olabilir mi? Bir haftada yüksek hasara yol açmazsınız iyi ki prospektüsü okumuşsunuz. D vitaminini düzenli olarak gereğinden fazla alırsa kemik sertleşmesi gibi hastalıklarla karşı kayıya kalabileceğiniz kısmı doğru.
kesinlikle yaşını bilerek önerdi. bu aylarda gerekliliğinden bahsetti. 2 gündür sinirden başıma ağrılar giriyor yani bu çok ciddi bir durum yavrumun sağlığını tehlikeye attığı sürekli aklıma gelip duruyor. sakin kalacağıma güvenemediğim için gitmiyorum kliniğe. umarım dediğiniz gibi hasarsız atlatabilmişizdir. kakasının kıvamı da verdiğim ilk günden bozulmuştu zaten şimdi düzeldi bırakmamızdan 2 gün sonra

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Geçmiş olsun tekrardan. Konuyla alakalı bir gelişme olursa haberdar olmak isterim. Herhangi bir sorunuz olursa çekinmeden forumda sorabilirsiniz. :)

yasrarc

Hayvansever
Kopek Dostu
Geçmiş olsun tekrardan. Konuyla alakalı bir gelişme olursa haberdar olmak isterim. Herhangi bir sorunuz olursa çekinmeden forumda sorabilirsiniz. :)
çok teşekkür ederim. inşallah birkaç ay sonra köpeğim şöyle şöyle serildi serpildi diye cümleler kurabilirim. iyi ki varsınız