Çok zayıf bir sokak köpeğine nasıl kilo aldırabilirim?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Elif çomruk

Hayvansever
Kedi Dostu
Sokakta bir tane rottweiler buldum.O kadar zayıf ki karnı sırtına yapışmış.Ona nasıl kilo aldırabilirim?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Elif hanım, veteriner hekime götürebilme imkanınız oldu mu?

Sağlığı ile ilgili herhangi bir problemi yoksa eğer et ve et ürünleri direkt verebilirsiniz. Açıkçası şu an herhangi bir şekilde yemek ayırt edeceğini sanmıyorum. Beslenme konusunda bilgili arkadaşlar var, mutlak size yardımcı olacaklardır.

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Benim de aynı şekilde zayıf olan ve uzun süre beslediğim bir köpek vardı. Hergün et sulu makarna, yumurta, bazen biraz et ile beslemye çalışıyordum. Ne yazık ki birden ortadan kayboldu, geri geldiğinde oldukça zayıftı ve ağzından kan akıyordu. Muhtemelen bir hastalığı vardı ve fark edememişim 🙁. Veterineri çağırmıştım ama ne yazık ki geç kalmışım 😢.
İnşAllah sizinkisi sağlıklı ve mutlu bir ömür geçirdi.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kilo aldırmadan önce bir sağlık problemi var mı yok mu buna bakmak gerekir. Hastalık kaynaklı kilo kaybı yaşıyorsa mutlaka gerekli tedaviyi almalıdır. Bunun yanında her gün kuru mamaya ek olarak et ve sakatat verebilirsiniz. Bu durumda kullandığınız mama markası ve içeriğindeki protein oranı da çok önemlidir. Mama kullanmak istemezseniz diye aşağıya birkaç mama tarifi de bırakacağım. İhtiyacı varsa vitamin takviyesi yaparak beslenmesini desteklemenizi tavsiye ederim. Kilo alımı zamanla gerçekleşeceği için bu süreçte gözünüzün önünde olmasında da fayda var. :)