Çok Fazla Uyku Sorunu Sizlerde de Oluyor Mu?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Selam arkadaşlar, son dönemlerde oldukça fazla boş zamanım var ve genel de bu zamanlarımı uyku ile geçiriyorum.

Daha önce böyle şeyler başıma gelmezdi çok enerji dolu bir insandım fakat bu aralar çok fazla halsiz ve yorgun hissediyorum kendimi. Sizlerde yaşıyor musunuz böyle sorunlar?

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Bende başlığı görünce bi an kediniz çok uyuyor falan sandım 😂

empat

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu psikiyatrik bir hastalığın semptomları, immun sistem ile ilgili bir sorunun ya da nörolojik bir rahatsızlığın belirtisi olabilir. Bir an önce hastanenin nöroloji bölümüne gidip bu durumunuzu anlatmalısınız. Muhtemelen kan tahliline gönderecek ve EEG çekinmenizi isteyecek. Bu durumun ciddiyetini kendimden biliyorum; narkolepsi (aşırı uyku eğilimi) hastasıyım. İlk zamanlar çok basit bir şey gibiydi bu uyku eğilimim, taa ki (ilaçları içmediğimde) aralıksız 20 saatten fazla uyayabilecek dereceye gelene ve bunu defalarca deneyimleyene kadar...

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@cigdemcnkc, aslında farkımız yok ben uyuyorum o uyuyor. Daha sonra onun uyuduğunu görüyorum, neden ben uyumayayım diyorum bende uyuyorum bu sefer 😂

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@empat, o çok fazla bu uyku ben o kadar uyumuyorum günde 12-13 saat falan ancak :) ama kesinlikle doktora gidip bir tedavi olmam şart aslında.

empat

Hayvansever
Kedi Dostu
Günde 12-13 saat, sağlıklı bir birey için gayet fazla.