ÇOK ACİL YENİDOĞAN KALP DURMASI

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Schnei

Hayvansever
Kedi Dostu
Dün gece saat 01:00 civarlarında yenidoğan iki yavru kedimizi yün dolu kutusunun en dibine girmiş bir şekilde bulduk, ağzı kurumuş açık kalmış hareket edemiyor, tepki veremiyor bir şekilde elimde durdu. Büyük ihtimal ile kardeşinin üzerine çıkıp onu havasız bıraktığını düşündük, hemen müdahale ettik fakat nefes almayı bıraktı, daha sonra CPR yaparak bebeği geri döndürdü yaklaşık 4 saat boyunca Beaphar Lactol Süt tozu ve enjektör ile sıvı (su) takviyesinin yanı sıra oksijen alması için balkona çıkardım 4 saatin sonunda bebek bitap düştü, yoruldu çişini yaptırabildik sadece. Kakasını hiç yapmadı saatlerce masaj da işe yaramadı sabah 07:00 civarında tekrar kaka yaptırmaya çalıştım fakat su gibi kahverengi kıvamda dışkılama yaptı. Şuan uyuyor, belediyenin veteriner hekimi ile görüştüm, buraya getirseniz de bebekler çok küçük olduğu için yapabilecepimiz birşey yok, süt tozunu kesip normal sütü su ile seyreltip verin 2-3 güne kendilerine gelir dedi. Bebek çok halsiz durumda, çok acil yardım bekliyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Normal sütten kastı inek sütü ise kesinlikle süt tozundan daha iyi gelmeyecektir, birçok yenidoğan kedi inek sütü ile beslendiğinden hastalanıyor. Kedinin durumu şu an nasıl?

Schnei

Hayvansever
Kedi Dostu
Normal sütten kastı inek sütü ise kesinlikle süt tozundan daha iyi gelmeyecektir, birçok yenidoğan kedi inek sütü ile beslendiğinden hastalanıyor. Kedinin durumu şu an nasıl?
Ben de öyle düşündüğüm için su miktarını arttırıp süt tozu miktarını azalttım o şekilde veriyorum. Bayağı oynattım, biraz da huzursuz ama pire tarağıyla taradıkça mırlamaya başladı elimde uyuyakaldı şuan uyuttum, ama ishal devam ediyor...

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Veteriner hekimimizin ishal hakkında bir tavsiyede bulunması daha doğru olur. Süt tozunu seyreltmeniz ishaline iyi gelebilir.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok geçmiş olsun öncelikle, veteriner hekimimiz Mevlüt bey konuyu gördüğü vakit yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

mevlutunal

Yeni Üye
Dün gece saat 01:00 civarlarında yenidoğan iki yavru kedimizi yün dolu kutusunun en dibine girmiş bir şekilde bulduk, ağzı kurumuş açık kalmış hareket edemiyor, tepki veremiyor bir şekilde elimde durdu. Büyük ihtimal ile kardeşinin üzerine çıkıp onu havasız bıraktığını düşündük, hemen müdahale ettik fakat nefes almayı bıraktı, daha sonra CPR yaparak bebeği geri döndürdü yaklaşık 4 saat boyunca Beaphar Lactol Süt tozu ve enjektör ile sıvı (su) takviyesinin yanı sıra oksijen alması için balkona çıkardım 4 saatin sonunda bebek bitap düştü, yoruldu çişini yaptırabildik sadece. Kakasını hiç yapmadı saatlerce masaj da işe yaramadı sabah 07:00 civarında tekrar kaka yaptırmaya çalıştım fakat su gibi kahverengi kıvamda dışkılama yaptı. Şuan uyuyor, belediyenin veteriner hekimi ile görüştüm, buraya getirseniz de bebekler çok küçük olduğu için yapabilecepimiz birşey yok, süt tozunu kesip normal sütü su ile seyreltip verin 2-3 güne kendilerine gelir dedi. Bebek çok halsiz durumda, çok acil yardım bekliyorum.
Merhaba şuan yavruların durumu nasıl ?

Schnei

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, su kıvamında kahverengi dışkılıyorlar, yalnız son iki gündür ikiside serçe parmak ucu kadar kaka yapıyor, onun dışında hiç yapmıyorlar. Anlamış değilim, yaptıkları zaman çok az ve su gibi geliyor

Schnei

Hayvansever
Kedi Dostu
Belediyenin veteriner hekimi ile görüştüm fakat o da çok çözümcül yaklaşmadı, su ile normal inek sütünü karıştırıp verin dedi. Aksine daha kötü olabilir diye düşündüğüm için o şekilde yapmadım

Schnei

Hayvansever
Kedi Dostu
Allah razı olsun, çok yardımcı oldunuz Mevlüt bey... :)

Schnei

Hayvansever
Kedi Dostu
Hala tam dışkılama yapamıyorlar fakat keyifleri yerinde, 0,5 ml Duphalac veriyorum her ikisine de fakat çok minik miktarlarda kaka yapıyorlar...

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yumuşak gıdalara geçiş yapmayı denediniz mi? Süt yanına ek gıda verebilirseniz daha hızlı toparlarlar.