Çoan köpeği ve horoz aynı yeri paylaşır mı.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

erhan16

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar2500m2 tarlada 9m2 özel alanda 3 aylık köpeğimin yanına arkadaş aldım yeri ayrı birbirlerinevalışsınlar istiyorum geçinebilirler mi 😌
son durum

Ekli dosyalar

• IMG_20210815_152414.jpg
    IMG_20210815_152414.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20210815_152418.jpg
    IMG_20210815_152418.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20210815_152509.jpg
    IMG_20210815_152509.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20210815_152528.jpg
    IMG_20210815_152528.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20210807_200300.jpg
    IMG_20210807_200300.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 8

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, ikisinin anlaşması karakteristik özelliklerine göre değişecektir. Dostumuz henüz küçük gibi görünüyor. Birbirleriyle uğraşmazlarsa, beraber büyüdüklerinde harika bir ikili olabilirler :D

Daddy

Hayvansever
Kopek Dostu
Dostum, 2500m2'lik alanım var diyorsun, horozla çoban köpeğini 9m2'ye neden sıkıştırıyorsun? Diyelim iyi arkadaş oldular ve birbirleri ile oynuyorlar. Şu an 3 aylık bir bebek olan köpeğin büyüdüğü zaman çenesiyle hafifçe horozu ittirmesi bile son derece büyük zararlara yol açabilir. O köpek büyüyecek. 30-40 kilo olacak. Nasıl ki 30-40 kiloluk bir rottweiller'ın yanına 3 kiloluk bir Shih-tzu koymuyorsak, aynı şekilde yanına horoz da koymamalısınız bana kalırsa. Siz uyuyacaksınız, onlar beraber kalacaklar. Bir sabah baktığınızda, horozunuz artık yaşamıyor olabilir. Ayrıca sizin çoban köpeğiniz bir sürü gütme köpeği değil, sürü koruma köpeği. Dolayısıyla sürü mantığında bakarsak, köpeğinizin sürü ile iyi ilişkiler kurması gibi bir durum beklemek mantıksızdır. Bu davranış sürü gütme köpeklerinde beklenir. Beraber kalma durumu horozunuzun da strese girmesine ve dölleme davranışlarında bozulmalara yol açabilir. Hele ki bu iki ufaklığın ikisi de erkekse daha büyük sıkıntılar yaşanabilir.
İyi günler diliyorum.

erhan16

Hayvansever
Kopek Dostu
Dostum, 2500m2'lik alanım var diyorsun, horozla çoban köpeğini 9m2'ye neden sıkıştırıyorsun? Diyelim iyi arkadaş oldular ve birbirleri ile oynuyorlar. Şu an 3 aylık bir bebek olan köpeğin büyüdüğü zaman çenesiyle hafifçe horozu ittirmesi bile son derece büyük zararlara yol açabilir. O köpek büyüyecek. 30-40 kilo olacak. Nasıl ki 30-40 kiloluk bir rottweiller'ın yanına 3 kiloluk bir Shih-tzu koymuyorsak, aynı şekilde yanına horoz da koymamalısınız bana kalırsa. Siz uyuyacaksınız, onlar beraber kalacaklar. Bir sabah baktığınızda, horozunuz artık yaşamıyor olabilir. Ayrıca sizin çoban köpeğiniz bir sürü gütme köpeği değil, sürü koruma köpeği. Dolayısıyla sürü mantığında bakarsak, köpeğinizin sürü ile iyi ilişkiler kurması gibi bir durum beklemek mantıksızdır. Bu davranış sürü gütme köpeklerinde beklenir. Beraber kalma durumu horozunuzun da strese girmesine ve dölleme davranışlarında bozulmalara yol açabilir. Hele ki bu iki ufaklığın ikisi de erkekse daha büyük sıkıntılar yaşanabilir.
İyi günler diliyorum.
sağol , horoz korumalıydı kokusuna alışsın istedim yerleri ayırdım şimdi ama illa birbirleriyle karşılaşacaklar geniş alanda köpeğin açık alanda gündüz onlara davranışını izlicem birlikte yaşamaya alıştırmak amacım.

erhan16

Hayvansever
Kopek Dostu
İyi günler diliyorum.
bu arada ısırmaları azaldı ufak tefek yaralıyor elimde çizikler oluyor bazen bilmeden kanatıyor hemen oyunu durdurup gidiyorum normal oynuyorum koşuyoruz alanı telle çeviriyorum daha özgür olcak bakalım.

Daddy

Hayvansever
Kopek Dostu
Süper, bu şekilde ilgili olduğunuz takdirde, her güzel şey mümkün. :)