çiş alıştırma spreyi?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

babytownkitty

Hayvansever
Kemirgen Dostu
burada ginepigimin çişe alışması için öneriler aldım denedim ama olmadı ne yazık ki. biri bana çiş alıştırma spreyi önerdi ama hep kediler ve köpekler için var bunlar petshopa sorduğumda kullananlar var dedi ne yapmam gerek

KCG

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu konuyu yakın zamanda bu konu altında konuştuk. Oradan detayları okuyabilirsiniz.

babytownkitty

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu konuyu yakın zamanda bu konu altında konuştuk. Oradan detayları okuyabilirsiniz.

biliyorum zaten onu deniyorum ama inatla ortslığı karıştırıp tuvalet kabına yapmıyor

KCG

Hayvansever
Kemirgen Dostu
biliyorum zaten onu deniyorum ama inatla ortslığı karıştırıp tuvalet kabına yapmıyor
Ginepigler hakkında tecrube ve bilgiye sahip değilim, sadece tavsanlarla aralarındaki benzerliğe/yakınlığa bağlı olarak söylüyorum. Tavsanlarda tuvalet egitimini alması uzun surebiliyor, yavruyken zaten sağlıklı bir tuvalet eğitimi alamıyorlar. En az 4 aylık olduktan sonra tuvalet eğitimi baslamali ve kısırlaştırma olmadığı müddetçe tam anlamıyla tuvalet eğitimi oturmayabiliyor. Ayrıca tuvalet eğitimi kedi/köpek kadar hızlı olmayabilir, aylarca sürebilir gerçek bir sabır gerekiyor. Ve ben sprey kullanımı asla önermem, çünkü bunlar sadece kedi/kopeklerde denenmiş ve güvenlidir. Ginepiglerde güvenli olup olmadığı kanitlanmadikca kullanmanızı tavsiye etmem. -Bilgilerimin sadece tavsanlarla sınırlı olduğunu tekrar belirtmek istiyorum-