Çıngıraklı tasma kedimi rahatsız eder mi?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ebemkusagi

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba. Kedime çıngıraklı ve reflektörlü boyun tasması aldım. Taktığından beri tahmin edebileceğiniz gibi heyecanlandı ve hareketlendi. Sizce öıkarmalı mıyım? Günlük takılmamadı gereken bir tasmad da takmamalı mıyım? Ya da alışır mı?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Kediler maalesef tasma sevmiyor. Bir yere takip canını yakabilir. Gözünüzün önünde olmadığı zamanlar takmayın. Bir de sesli şeylerden kulakları aşırı rahatsız oluyor. Çıkarın onu.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kediler devamlı bir yere atlayıp indiklerinden tasmalarını taktırabiliyorlar. Boyunlarından çıkaramazlarsa sonuç ölüme kadar gidiyor. Düzenli takmanızı tavsiye etmem.

merve

Hayvansever
Kedi Dostu
ben de bir heves tasma alıp takmıştım kedime. rahatsız olduğunu çok anlamamıştım. çıkarmaya çalışırken ağzına takılmış tasma. can havliyle yanımıza geldi ağzının kenarları kanamış. o günden beri kedilerime tasma takmıyorum. onlar tasmasız daha mutlu gerçekten

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@merve, aynı şey benim başıma da geldi. Normalde ses çıkarıyordu tasmayla oynarken, bir baktım sesi gelmiyor. Ağzına sokmus, cikaricam diye kıvranıyordu. Sakinlestirip zor cikardim. İyiki yara olmadan veya bir yerini yirtmadan farkettim. Arada bir cipli tasmasini takıyorum ama o da gözümün onundeyse.

leydi_minnoş

Hayvansever
Kopek Dostu
Diğer arkadaşlarda güzel yazmışlar .Sevmesinden ziyade kedilerimiz için TEHLİKE li olmaktadır tasmalar .Aşırı hareketli oldukları ve hoplayıp zıpladıkları için özelikle sokaktayken kazalara neden olabilir.Evinizdeyken TASMA TAKMAYINIZ ne kedinize nede köpeğinize
( Sokakta toplum kurallarına uymak için takıyoruz evet ama fazlasına HAYIR )
TASMASIZ BİR HAYAT DİLİYORUM !