Çarkında dönmeme ve sürekli kafesten dışarı çıkma isteği

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

aydangelenkedi

Hayvansever
Hamster Dostu
Benim yaklaşık 4-5 aylık bir hamsterim var, 2-3 haftadır tanışıyoruz. Onu ilk aldığımda çarkında dönmüyordu ve kafesi kemiriyordu, İlk gün dedim, biraz sabrettim, ama kafesi kemirirken gördüğümde içime sinmiyordu ve kafesten çıkarıyordum yada yemek veriyordum. Bu yüzden ne zaman yem veya kafesten çıkmak istese hep kafesi kemiriyor. Ama hala çarkında dönmüyor. Topu var, topunda gezmiyor kemirerek çıkmaya çalışıyor, Başka bir çark buldum, onda da dönmedi, Çok kilo aldı (ya da bana öyle geliyor) bütün gün uyuyor arada uyanıyor iki yemek yiyor seviyorum falan 20:00 gibi kalkıyor saat sabah 7'e kadar kafesi kemiriyor. Kafesi hakkında sorun yaşamamak için, çok harcama yaptım en konforlusunu almaya çalıştım, bu durumda yeni kafes almam çok çok zor. Ayrıca kafesinden çıkınca elde hiç durmuyor en yüksek yerden bile atlıyor hep kaçma peşinde nefes alışı hareketleri falan korkuyormuş gibi bilemedim, evde salamıyorum çok korkuyorum bir yere girer bulamam, üzerine falan basarım diye ödüm kopuyor. Dişlerini kaşımaya çalıştığını düşündüm, çünkü dişleri bana çok uzun gelmişti, ayrıca ağzı da çoğu zaman aralıktı. Diş taşının yüzüne bakmıyor ceviz verin dediler verdim hiç dokunmadı. Geçen baktım bir dişi diğerine göre bir tık kısa. Aslında daha erken uyansa hep ilgilenirim ama en yorgun olduğum saatlerde uyanıyor çok bir şey yapamıyorum, yakın bir zamanda yeni çark almaya gideceğim belki diş taşı da alırım. Ama çok gerginim onu öyle görünce de çok üzülüyorum. Önerilere açığım.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kafesi ve çarklarını görebilir miyim?