Canavar Tavşi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Oğlumu hep minik tavşim ve oğluşum diye seviyorum ama şu son 2 gündür ismini canavar Tavşi yaptım okadar hırçın ki bazen yanımıza götürmek için odasından çıkartiyorum ama çiş yapmasın diye kabına koyuyorum bazen yapıyor 2 gündür oraya koyuyorum kaçıyor tekrar koyduğunda beni ısırmiyor ama kabını kafesini ısırmaya kabindaki peceteyi parçalamaya başlıyor bende hiç üstüne gitmiyorum.Odasinin kapısını kapattığım an kapıyı tırmalama ya ve kemirmeye başlıyor ve açana kadar devam ediyor. Odasının karşısındaki odayı çok seviyor o kapıda kapalı olunca aynısını yapıyor açıksa zaten jet hızıyla oraya koşuyor dün kapıyı açmayıp kapının önünden aldım üzerime hafif sıçradı ve bana homurtuya benzer bir ses çıkarttı hafif elimi ısırdı ama acıtmadı. Açıkçası bu aralar biraz asi her yeri sinirle kemiriyor tirmaliyor 🤦🏼‍♀️

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Özgürlüğünü kısıtladığınız sürece agresif davranışları devam edecektir. Onu güvenli hissettiği bölgede tutmalı, kafese veya bir odaya kapatmamalısınız. Eğer kızıyor ve sert tavırlar sergiliyorsanız, size karşı güvenini yitirecek kendini bu şekilde korumaya çalışacaktır. Bir yerleri kemirmesi de çok normal, kemireceği yeterince eşyası yoksa her yeri kemirir. Bu konuda sabırlı olmalısınız.

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Yok inanın biz uyurken ve yemek yerken sadece kapısı kapalı hiç kisitlamiyorum evde istediği gibi geziyor tuvalet kabı kafeste sadece bide kafese alıp koymam çişini yapmazsa koltukta oynarken tutamayıp oraya yaptığı için hiçte kizmam sadece TV ve internet kablosunu kemiriyor ondan alıp başka yere götürüyorum odasını temizlerken bile onla oyun oynarım oda yanımdan hiç ayrılmaz o an kapı açık olsa bile

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kabloları kemirmemeleri için kablo koruyucu kullanmanızı öneririm. Kabloları kemirmeleri çok tehlikeli, mutlaka önlem almak gerekiyor.

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Evet o yüzden benimde gözüm hep üstünde galeta aldım kemirmesi için kozalak var ağaç dalı aldım mısır koçanı var ama hiç birinin yüzüne bakmıyor benimki biraz haylaz galiba ama asla kisitlamiyorum onu gece bile bazen 3 gibi çok hareketli oluyor uyumadigim zaman gidip yanında seviyorum oynuyorm

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tahta kasa denemiş miydiniz? Tahta kasalarla hem oynarlar hem de çok güzel kemirirler. Bir de kemirmeleri için doğru ağacı bulmanız gerekiyor. ERA Tavşan oyuncağını tavsiye edebilirim. Eğer stoklarda varsa denemenizi öneririm. Hamsterım bu oyuncağı çok seviyor, tavşanlarım da tahta kasayı çok seviyordu.
Galeta vermemenizi öneririm. Sağlıklı bir besin değil, onun yerine sert meyve-sebzeleri çok küçük parçalara ayırmadan vermek daha doğru olur.

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Teşekkürler kasa denemedim ama onu ve dediğiniz ürüne de bakicam 🙏

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@Gülce, hanım kemirgen hayvanlar konusunda ve kedi - köpek maması gibi konularda kendisini aşmış birisi, yardım ettiği konuları severek okuyorum ve aşırı özeniyorum :)

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Bende Gülce hanım sayesinde çok şey öğrendim ve tavsanıma o şekilde bakıyorum 😊