Çakıl'ın beni sahiplenmesi :)

Ekinoks

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
14 Eki 2020
Mesajlar
9
Tepkime puanı
5
Puanları
3
Konum
İstanbul
Selam, Ben de Çakıl'ı tanıtayım dedim. Kendisi çıkarcı çakalın tekidir. Bir süre bahçede yaşamış, ben bunu her akşam duyduğum ama sahibini bir türlü bulamadığım kedi ağlamalarından anlıyorum. Bir gün eve geldiğimde bu ağlamanın bir arabanın tekerleğinden geldiğini fark ettim ve bir kedi sıkıştı sandım. Korkuyla elimi uzattım, ona seslendim. Bu minnoş bütün gücüyle kolumdan omzuma tırmandı. Tırnaklarını da geçirdi iyice sağolsun. İndirmem için en az 15 20 dk onu okşayıp sakinleştirmem gerekti. Sonra ben binaya girecekken hiç istifini bozmadan içeri geldi. İyi dedim ben de eve aldım. Onu iyice temizledikten sonra, bulduğum ne varsa karnını doyurup yatağıma aldım. ilk hafta asla inmedi üzerimden. Gece sarılarak uyumalar, peşimden ayrılmamalar vs vs. Kendisi bana alışınca sağolsun gerçek yüzünü gösterdi. Hanımefendi fazla laubalilikten hoşlanmazmış. Yatağımı sırayla kullanıyoruz mesela. Malum, elin kızıyla aynı yatağa mı girecek sanki. Ayrıca kendisi oynamak istediği oyuncak ağzında değilse hayatta beni adam yerine koymaz. Yani resmen kullanıldım ama bunu fark edince iş işten geçmiş oldu napalım dedik, kaderimize razı olduk.
Değişmeyen tek şey omuza tırmanma huyu. Veterinerde, bir şeyden korktuğunda, bir şeye ulaşmak istediğinde ya da sadece canı istediğinde soluğu omzumda alıyor.
 

Ekli dosyalar

  • 20201021_195756.jpg
    20201021_195756.jpg
    116.4 KB · Görüntüleme: 27

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
4 Mar 2019
Mesajlar
2,845
Çözümler
12
Tepkime puanı
1,931
Puanları
113
Konum
Türkiye
Çakıl'ın hikayesi oldukça güzel, işin güzel tarafı sıcak bir yuvaya ve muhteşem bir dosta sahip olması. Beni en çok mutlu eden şey sanırım bu diyebilirim :) Elbette durumu müsait olmayan insanlara sonsuz saygı duyuyorum, ama "kedileri çok seviyorum, hayranım" dedikten sonra hiçbir sokak hayvanının başını okşamayan insanlara maalesef.

Tekir, sarman haricinde British, Scotish vb. kedileri gördüğünde ne kadar tatlı, ne kadar sevimli diyenlere ben anlam veremiyorum maalesef. Elbette tüm kediler, hatta tüm hayvanlar eşit seviyede gözümde ama hayvanlarda cins ayrımı yapan kişilere pek saygı gösteremiyorum. Bu sözümü cins kedi besleyenlere söylemiyorum, sadece dışarıda o kişileri siz biliyorsunuz anlatmama gerek yok fazla :)

Çakıl'ı ben çok sevdim, birlikte çok güzel yıllar geçirmeniz dileğimle...
 

Ekinoks

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
14 Eki 2020
Mesajlar
9
Tepkime puanı
5
Puanları
3
Konum
İstanbul
Çok teşekkür ederim. Aynısını ben de düşünüyorum.
Çakıl 3 hafta önce kısıtlaştırıldı. Şans eseri tam o gün bir arkadaşım hikayesinde paylaşmıştı, teyzesi yavrusu olduğunda bir yavru alıp alamayacağını sordu. O gün ameliyat olduğunu söylediğinde de cins kediyi neden yavrulatmadan kısıtlaştırdığımızı sordu. (tüyleri sağlıklı diye sırf cins sanmış) bu ufacık hikayenin bile başlı başına alt metninde o kadar çok şey var ki....
Aynı kadının oğlunun scottish kedisi var. Alıp sıkılınca ilgilenmeyi bıraktılar. Hayvan oyun bile oynamak istemiyor şu anda. Bu böyle olmaz, bir de kilo almış hiç mi dikkat etmiyorsunuz dediğimizde de, iyi iyi yağ bağlasın seneye yavrularını satıcaz zaten sağlıklı olmalılar dedi. İnsan gerçekten çıldırıyor. O kediyi alıp kaçmak istedim sadece oradan.
Bazen sokaktaki kedilere yine bakan oluyor ama evde kalan görmediğimiz bu bilinçsiz insanlardaki "cins" kediler ya da "süs" köpeklerine daha çok üzülüyorum.
Tabi söylediğiniz gibi bu hayvanlara layığıyla bakanlara lafım yok.
 

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
4 Mar 2019
Mesajlar
2,845
Çözümler
12
Tepkime puanı
1,931
Puanları
113
Konum
Türkiye
@Ekinoks, o kadar güzel özetlemişsiniz ki, benim tam olarak bahsetmek istediğim kişilerden hiçbir farkları yok... kuluçka makinesi gibi kullanıyorlar hayvanları ve bu durumdan cidden nefret ediyorum.

O nedenle petshop mağazalarında canlı hayvan satışlarına gıcık oluyorum, anne babalarını insanlar görmüyorlar, ne hâlde olduklarını bilmiyorlar yavrulara bakarak ne kadar tatlı, ne kadar sevimli diyorlar. Elbette öyle, aşırı tatlı ve sevimliler ama gel gelelim o yavruların annelerini ve babalarını sürekli eşleştirdiklerini, daha sonra hastalığa yakalandıktan sonrada hiçbir işe yaramaz diye yine ucuz fiyata sattıklarını pek bilenler yok!

Konunuzu da biraz baltaladım, kusura bakmayın lütfen. Yeniden söylüyorum Çakıl'a bayıldım :)
 

Ekinoks

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
14 Eki 2020
Mesajlar
9
Tepkime puanı
5
Puanları
3
Konum
İstanbul
Haha çok teşekkür ederim.

Baltalamak demeyelim buna. Bence bu konuları ne kadar konuşsak az, çünkü insanlar kulaklarını tıkıyorlar bunlara. Çok yakından da gördüm ne yazık ki. Şikayet edecek bir mecra da yok bazı olanları. Yapılabilecek en iyi şey bunu sık sık dile getirmek bu yüzden :)
 

Benzer konular