Pomeranian Boo

­čÖâ b├╝t├╝n canl─▒lar g├╝zeldir.

1180x200 Reklam Alan─▒

┼×erife ceylan

Hayvansever
Kedi Dostu
Kat─▒l─▒m
16 Mar 2019
Tepkime puan─▒
2
Puanlar─▒
3
Ya┼č
22
B├╝t├╝n canlilar g├╝zel evet ama bakmas─▒n─▒ bilene, akl─▒n─▒ di─čer b├╝t├╝n varl─▒klara g├Âre daha iyi kullanmas─▒ gereken ama beceremeyen %50 den fazla kitle hari─Ź tabi, onlar pekte g├╝zel de─čiller. Hani ┼ču hayvan sevmeyenler, korkanlar demiyorum dikkat ├žekeyim. Sevmeyenler? ­čĄöAsl─▒nda benim sadece bir kedim yok, evimde bir kedim, Alman ├žoban─▒ k├Âpe─čim, ve cennet papa─čan─▒m var. Bah├žemde onlarca kedim, ve besleme yapt─▒─č─▒m mahalle genelinde y├╝zlerce kedim var. Evet geneli kedi ├ž├╝nk├╝ k├Âpekler toplatiliyor Kayseri'de. Sayilari ├žok az. Varsa bile ka├ž─▒yorlar insan canl─▒s─▒ de─čiller o kadar itip kakilmaya normal tabiki. Yani ben her t├╝r hayvanin a┼č─▒─č─▒y─▒m. ­čśŹ

destanhbf

Hayvansever
Kat─▒l─▒m
6 Mar 2019
Tepkime puan─▒
166
Puanlar─▒
43
┼čerife han─▒m ├╝lkenin ortalama %52 si zaten hayvan sevmeyen insanlardan olu┼čuyor. kalan %48 lik kesimin ise sadece 3'de 1'i evinde yada sokaklarda hayvanlar i├žin zaman ve para harc─▒yor. di─čer 3'de 2'lik k─▒s─▒m sadece uzaktan sevmekle yetiniyor. bizler elimizden geldi─či kadar insanlara bu sevgiyi a┼č─▒lamal─▒y─▒z. herkez evinde 1 hayvan baksa sokakda zaten bak─▒ms─▒z canl─▒ olmaz. bizim ├╝lkemizde islam dinine inan─▒l─▒yor. ama hayvanlara eziyet tecav├╝z i┼čkence gibi konularda her ge├žen g├╝n artma var. peygamber ├╝mmeti olmay─▒ seviyorlar. hurmas─▒n─▒ kedisiyle payla┼čan Hz.Muhammed'i ├Ârnek g├Âsteriyorlar s├╝rekli ama kimse bir ta┼č─▒n alt─▒na elimi bende koyay─▒m derdinde de─čil malesef. d├╝n bir video izledim. adam da─č─▒n ba┼č─▒na k├Âpekler i├žin mama kab─▒ yapm─▒┼č b├╝y├╝k├že. d├╝┼č├╝n├╝n onu bile k─▒r─▒p mangal da yakmak i├žin kullan─▒p ├ž├Âp├╝n├╝ orda b─▒rak─▒p gitmi┼čler utanmadan. bunlar ile ayn─▒ havay─▒ solumak zorunda olmak i┼čte beni rahats─▒z ediyor. acilen ├ž├Âz├╝m masas─▒ kurulmal─▒. ilk okuldan itibaren ├žocuklara hayvan sevgisi a┼č─▒lanmal─▒. yoksa gelecek nesiller ├žok daha sorunlu b├╝y├╝yecek.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Kat─▒l─▒m
5 Mar 2019
Tepkime puan─▒
228
Puanlar─▒
43
@┼×erife ceylan han─▒m ├Âncelikle ho┼čgeldiniz fakat konumunuzu d├╝zeltin l├╝tfen. profil alan k─▒sm─▒ndan ta┼čmaya sebep olmu┼č, l├╝tfen bunlara dikkat edelim.