Bursada Panikleyen İnsanımsılar

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar üç ayrı arkadaşım ‘’Bursa’da salgından sonra insanlar(!) kediden köpekten korona bulaşıyor vesvesesi ile hayvanlarını sokağa atmış’’ diye bana haber verdiler, çok üzgünler sokaklarda çok sayıda ev hayvanı varmış. Napmak lazım arkadaşlar ben Bursa’da değilim?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Çağğ, o kadar sesimizi duyuruyoruz, o kadar uğraşıyoruz. Bu virüs hiçbir şekilde hayvandan insana, insandan hayvana bulaşmaz diye yazılar yayınlıyoruz, duyurular yapıyoruz! Ama yok!

Uzman veteriner hekimler, profesör doktorlar hep açıklamalarda bulundu. Bunlar neye dayanarak sokağa atıyor dostlarını anlamış değilim, nasıl bir mantık, nasıl bir kafa yapısıdır bu?! @mevlutunal hocam sizin düşüncenizi de alabilir miyim?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Dün ben de kassandra yi aşıya goturdum. Durakta otobüs bekliyoruz. Kassandra kafeste ama.seffaf olduğu için dışarıyı görebiliyor. Millet de onu görüyor. Kadının biri geldi, hayvanlardan uzak durun dedi. Neden dedim? Hastalık bulaşıyor dedi. Ne hastalığı dedim. Cevap veremedi. Tekrar sordum. Ortalıkta var ya dedi. Coronadan mi bahsediyorsunuz dedim. Hee dedim aynen bu şekilde. Onların bağışıklığı var, böyle şeyleri nerden duyup inanıyorsunuz, saçma sapan konuşuyorsunuz dedim. Kadından uzaklaştım. Diyecektim ben uzaklasiyim da sendeki virüsler kızıma geçmesin diye de Sinem dedim sus. Elim kolum dolu olmasa kadina orada dalacaktim inanın ki. Böyle salak, cahil ve aptal insanlarla aynı oksijeni solumaktan nefret ediyorum. Hakaret ediyorum üzgünüm ama inanın çok sinirlendim..

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, onlar benim gözümde evlat. Çocuğunu atabiliyorsa onu atsın bakalım... Vicdansizlar!!!
Kediler zayıf pozitif ama.ne onları etkiliyor virüs ne de onlardan bize geçiyor. Tamamen hurafe.
Hani bir laf vardır delinin biri kuyuya taş atmış, 40 akıllı cikaramamis diye. O hesap bu...

mevlutunal

Yeni Üye
@Çağğ, o kadar sesimizi duyuruyoruz, o kadar uğraşıyoruz. Bu virüs hiçbir şekilde hayvandan insana, insandan hayvana bulaşmaz diye yazılar yayınlıyoruz, duyurular yapıyoruz! Ama yok!

Uzman veteriner hekimler, profesör doktorlar hep açıklamalarda bulundu. Bunlar neye dayanarak sokağa atıyor dostlarını anlamış değilim, nasıl bir mantık, nasıl bir kafa yapısıdır bu?! @mevlutunal hocam sizin düşüncenizi de alabilir miyim?
Bunları hâlâ anlayamamış olan o şahsiyetlere ne desem bilemiyorum. Bizim vatandaşımızda hiç okuma araştırma alışkanlığı yok. Sadece kulaktan duyma şeylerle kendilerini bilgiç sanarlar. Kedi köpeklerdeki corona virus yıllardır var, şimdiye kadar birçok corona li kedi köpekle ilgilendim. Özellikle kedilerde çok yaygın bulaşma olasılığı çok yüksek bir hastalık. Fakat virüsün yapısı insanlardaki ile farklı grupta yani zoonoz değil. Bu insanlar bunu neden anlamak istemiyor anlamıyorum.

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, onlar benim gözümde evlat. Çocuğunu atabiliyorsa onu atsın bakalım... Vicdansizlar!!!
Kediler zayıf pozitif ama.ne onları etkiliyor virüs ne de onlardan bize geçiyor. Tamamen hurafe.
Hani bir laf vardır delinin biri kuyuya taş atmış, 40 akıllı cikaramamis diye. O hesap bu...
Kediler bildiğinAŞI AŞI. Hayvan sevmeyenin ben vicdanına ASLA GÜVENMEM. Meymenetsiz oluyolar ayrıca.

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Bunları hâlâ anlayamamış olan o şahsiyetlere ne desem bilemiyorum. Bizim vatandaşımızda hiç okuma araştırma alışkanlığı yok. Sadece kulaktan duyma şeylerle kendilerini bilgiç sanarlar. Kedi köpeklerdeki corona virus yıllardır var, şimdiye kadar birçok corona li kedi köpekle ilgilendim. Özellikle kedilerde çok yaygın bulaşma olasılığı çok yüksek bir hastalık. Fakat virüsün yapısı insanlardaki ile farklı grupta yani zoonoz değil. Bu insanlar bunu neden anlamak istemiyor anlamıyorum.
Hocam corona aşısı yok kedimin ve internetten mama aldığım ltd şti deki hanımın üç kedisi var aşı mı yaptırmalıyım?

mevlutunal

Yeni Üye
Hocam corona aşısı yok kedimin ve internetten mama aldığım ltd şti deki hanımın üç kedisi var aşı mı yaptırmalıyım?
Kedilerdeki corona dışkı ile bulașır, kedinizin o kedilerle aynı tuvaleti kullanıp aynı kaptan mama yemesi durumunda buluşma olabilir.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İnsan ve hayvandaki Corona virüsünü ayırt etmekte zorlanan kişilere bu görselle anlatabilirsiniz. Ne biz onlara Corona bulaştırırız ne de onlar bize :)
Capture+_2020-03-20-18-14-08-1.png

leydi_minnoş

Hayvansever
Kopek Dostu
Katılıyorum ve onlar bizden daha temizler

leydi_minnoş

Hayvansever
Kopek Dostu
Arkadaşlar üç ayrı arkadaşım ‘’Bursa’da salgından sonra insanlar(!) kediden köpekten korona bulaşıyor vesvesesi ile hayvanlarını sokağa atmış’’ diye bana haber verdiler, çok üzgünler sokaklarda çok sayıda ev hayvanı varmış. Napmak lazım arkadaşlar ben Bursa’da değilim?
bursadayım ben kardeşim
ama ne yapmak lazım biliyormusun o sokağa atanları kör kuyuya atmak lazım ama elden gelmiyor
son 1 tanesi yok olana kadar gebermedikten sonra bizlere rahat yok bu dünyada
maddi durumum elverdiğince mama vs sokaktaki canlara el uzatıyorum 2 kızım vardı şu an biri kayıp keşke trilyonlarım olsada bir yardımım dokunsa :(

vesilesi ile

90672942_10220239539755278_756826804387315712_n.jpg