Bu köpeğin cinsi nedir?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

chov

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, yaklaşık 12 yıl önce daha gözleri kapalıyken bulmuştum bu köpeği. Yanında birkaç tane daha farklı cins yavru köpekle birlikte yol kenarına bırakılmıştı. 12 yıldır besliyoruz ama cinsinin ne olduğu konusunda şimdiye kadar kimse bir yorum yapamadı. Biraz asi bir köpek pek laf dinlemiyor. Bilenler varsa lütfen yazabilir mi? Teşekkürler.

1623422424307.png
1623422435265.png

1623422474488.png
1623422494225.png

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Melez olduğu için kesin bir şey söylemek zor ancak Aidi kırması olabilir. :)

chov

Hayvansever
Kopek Dostu
Melez olduğu için kesin bir şey söylemek zor ancak Aidi kırması olabilir. :)
Merhaba, cevabınız için teşekkürler aidi cinsine baktım ama pek benzemiyor fotoğraflardaki hali birkaç ay önceki hali yani 12 yaşında boyu bu kadar daha uzamıyor paçaları çok uzun tüylü fotoğraflarda pek belli olmamış, çok araştırdım ama bulamadım en son aklıma buraya sormak geldi maalesef gösterdiğimiz veterinerler de cinsi hakkında pek bir şey söyleyemedi. Ama şunu söyleyebilirim köpek çok zeki ve aşırı asi söylediğimiz, yaptığımız her şeyi anlıyor ama sadece kendisi isterse yapıyor ve aşırı hareketli hiç yorulmuyor tasmasını çıkardığımızda 30 dönüm araziyi defalarca hiç durmadan koşuyor ve hareket eden her canlıyı kovalıyor. Bu köpeğin cinsini nasıl öğrenebilirim, bilginiz var mı?

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Irk bir köpeğe benziyor fakat melez olma ihtimali de çok yüksek. Cinsi değil ama güzelliği muhteşem :)

chov

Hayvansever
Kopek Dostu
Irk bir köpeğe benziyor fakat melez olma ihtimali de çok yüksek. Cinsi değil ama güzelliği muhteşem :)
Evet çok güzel bir köpek, yorumunuz için teşekkür ederim :) Bu köpeğin cinsini nasıl öğrenebileceğim konusunda bilgisi olan varsa, paylaşabilirse çok sevinirim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Veteriner hekimden görüş almak veya DNA testi yaptırmak işinize yarayabilir. Bu testler Türkiyede var mı veya yaygın mı pek emin değilim.

chov

Hayvansever
Kopek Dostu
Veteriner hekimden görüş almak veya DNA testi yaptırmak işinize yarayabilir. Bu testler Türkiyede var mı veya yaygın mı pek emin değilim.
Daha önce birkaç veterinere sorduk ama hiçbiri net bir cevap veremedi. DNA testini araştıracağım teşekkür ederim. Ek olarak Goodfellas filminde bir sahnede köpeğime çok benzeyen bir köpek görmüştüm, film forumları vs. araştırmama rağmen yine bu köpeğin cinsi hakkında da bir bilgi bulamadım. o Sahneden de bir görsel paylaşıyorum. Her türlü fikir ve öneriye açığım.

1623586444238.png

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Görsel çok karanlık çıkmış ama sanırım bu köpek Spitz. Size köpek ırklarını da içeren bir ansiklopedi atayım, kitap İngilizce ancak görsellerden yararlanabilirsiniz. Belki cevabı orada bulursunuz. :)

chov

Hayvansever
Kopek Dostu
Görsel çok karanlık çıkmış ama sanırım bu köpek Spitz. Size köpek ırklarını da içeren bir ansiklopedi atayım, kitap İngilizce ancak görsellerden yararlanabilirsiniz. Belki cevabı orada bulursunuz. :)
Çok teşekkür ederim ansiklopediyi inceliyorum hemen.