Bu kedinin cinsi nedir ?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

duman05

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar yaklaşık 10 gün önce bu yavru kedi mahallemizde geziyordu. baya küçüktü resimden anlaşılıyor mu bilmiyorum neyse yolun ortasında duruyordu kendisi bir araba geldi, aracı durdurdum ama kedi kaçmadı. bende hayatımda ilk defa kediyi elime aldım ve sokağın kenarına koydum tabi tırnak geçirdi. küçücük kedi pek bir etki etmez diyerek vede hastaneler corona yuvası vs.. diyerek pek önemsemedim kendi kendine iyileşti bir sorunum'da yokdu. daha önce hiç hayvanlarla bir sorunum olmadığı için çok hakim dedildim konuya. ama biraz bakındım nette kuduz vs çok tehlikeli bir hastalıkmış neyse 3 gün önce gidip tetanoz ve kuduz aşısı oldum ama aşılardan sonra halsizlik, miğde bulantısı(iştahsızlık) baş ağrısı çekiyorum çok baskın değil ama hissediyorum(psikolojik'de sorunlarım vardır) . bugün 2. kuduz aşısını oldum. neyse bu kediyi mahallede bulamıyorum ben bu olay gerçekleştikten sonra 7 gün kendisini gördüm 8. gün bakkalın alarmını çalıştırmış :) bakkalda bir kutuya vs koymuş ama bana şey dedi hiç saldırgan vs değildi dedi ki 7 gün boyunca eve girmek ister gibiydi sürekli oyun oynuyordu baya sevimli bir şeydi :) eğer bu kedinin cinsini öğrenebilirsem biraz daha öyle arayacağım bana birisinin sahiplenmiş gibi geliyor çünkü yavruydu sonuçta. bana bu kedinin cinsini ve yaşını söyleyebilecek var mı ? yaşı ortalama 1 aylık falan gibi geldi bana ama sizler daha iyi bilirsiniz. birde yavru kedilerde kuduz oranı nedir ? teşekkürler.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kuduz hastalığına yakalanan kişilerin neredeyse %99'u hastalığı kuduz köpeklerden kapıyor. Siz zaten aşınızı yaptırmışsınız, içiniz rahat olsun. Kedinizin cinsi ise Tekir. :) Tam emin değilim ancak 2-2,5 aylık olabileceğini düşünüyorum. 1 aylık kedilerin boyutu biraz daha küçük oluyor.