Bu davranışı neden yapıyor olabilir?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba scottish fold cinsi kedim 5 sağlıklı bebek dünyaya getirdi. Güzel ve heyecanlı bir doğum gerçekleştirdik. Yanında olmamı istedi, bende karnını severek ona yardımcı oldum. Fakat kedim ben odadan çıktığım an bebeklerini bırakıp peşimden geliyor. Doğumdan 3-5 saat kadar kutudan çıkmadı yatıp miniklerini emzirdi benim gözetimimde. Kutusuna suyunu mamasını verdim fakat ne zaman yedi içti totosuna can geldi sanırım ben nereye o oraya. Bende oturduğum odaya aldım ben varken çok huzurlu emziriyor bana göbeğini açıyor yavrularda fırsattan istifade emiyorlar hemen ama inanın wc bile gidemiyorum. Şuan salonda yatıyorum diplerinde. Yoksa memedeyken bile bebeklerle bir kalkıp peşimden gelip miyavlıyor. Bebeklerinde bazıları vantuz gibi memeyi bırakmayınca kalkarken sağa sola saçılıyorlar bizim kızın arkasından bebek topluyorum sizce neden böyle yapıyor olabilir? Bir sıkıntısı olabilir mi?

Misgene07

Hayvansever
İlk doğumsa tecrubesizdir ve alışık olmadığı bi şey yaşıyor olması onu sasirtmistir ve size de çok güvendiği için sizden ayrılmak istemiyordur. Sokaktan bir kediyi hamileyken sahiplendim ama o tecrübeli bir kedi en az 20 yaşında ve bir çok doğum yapmış bir kedi. Doğum yapınca böyle birşey yaşamadık ama uzun süreli başka bir odaya gittiğimde ,2-3 saat falan yanında olmadığımda bebekleri bırakıp beni aramaya geliyordu. Odaya giriyor suratima bakıp meev diyor sonra beni de alıp bebeklerin yanına dönüyordu. Doğumdan sonra zaten hep onlarla aynı odada uyuduğum için de sorun yaşamamış olabiliriz. Ama bence bu durum sizi mutlu etmeli,kedinizin en güvendiği kişi sizsiniz. Güvenmese ne karnını açar ne yavruları varken sizin pesinizden gelir. Hatta yavrularına bile yaklastirmaz emin olun. 😊

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
İlk doğumsa tecrubesizdir ve alışık olmadığı bi şey yaşıyor olması onu sasirtmistir ve size de çok güvendiği için sizden ayrılmak istemiyordur. Sokaktan bir kediyi hamileyken sahiplendim ama o tecrübeli bir kedi en az 20 yaşında ve bir çok doğum yapmış bir kedi. Doğum yapınca böyle birşey yaşamadık ama uzun süreli başka bir odaya gittiğimde ,2-3 saat falan yanında olmadığımda bebekleri bırakıp beni aramaya geliyordu. Odaya giriyor suratima bakıp meev diyor sonra beni de alıp bebeklerin yanına dönüyordu. Doğumdan sonra zaten hep onlarla aynı odada uyuduğum için de sorun yaşamamış olabiliriz. Ama bence bu durum sizi mutlu etmeli,kedinizin en güvendiği kişi sizsiniz. Güvenmese ne karnını açar ne yavruları varken sizin pesinizden gelir. Hatta yavrularına bile yaklastirmaz emin olun. 😊
Çok teşekkür ederim bende güven kaynaklı oduğunu düşündüm ama araştırırken bir çok olumsuz şey okuduğum için endişeye kapıldım. Bugün biraz daha düzeldi allahtan.