British Shorthair Kedi Yavrusunu Nereden Bulabilirim?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

mehmet12685

Hayvansever
Kedi Dostu
Satın almak istemiyorum ancak sahiplik veren de bulamıyorum.

Normal de sokak kedisini eve almıştım ama o da evde kalmak istemiyor. Benimle birlikte yemek yiyor mama beğenmiyor. En kaliteli mamayı bile sevmiyor. Tavuk pilav yiyip duruyor.

Nereden satın alabilirim? Ya da ücretsi bir şekil de sahiplene bilirim?

Çözüm
Merhaba, dediğin gibi bu cins kedileri genel olarak satıyorlar. Ancak nadiren sahiplendirmek isteyenler oluyor. Biraz araştırma yaptığında bulabileceğini düşünüyorum. Bunun için sahiplendirme siteleri değilde sosyal medya üzerinde sahiplendirme grupları bulunuyor. Bunları takip edebilirsin.

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, dediğin gibi bu cins kedileri genel olarak satıyorlar. Ancak nadiren sahiplendirmek isteyenler oluyor. Biraz araştırma yaptığında bulabileceğini düşünüyorum. Bunun için sahiplendirme siteleri değilde sosyal medya üzerinde sahiplendirme grupları bulunuyor. Bunları takip edebilirsin.

Çözüm

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Satın almak istemiyorum ancak sahiplik veren de bulamıyorum.

Normal de sokak kedisini eve almıştım ama o da evde kalmak istemiyor. Benimle birlikte yemek yiyor mama beğenmiyor. En kaliteli mamayı bile sevmiyor. Tavuk pilav yiyip duruyor.

Nereden satın alabilirim? Ya da ücretsi bir şekil de sahiplene bilirim?

cins kedi alıp ötekini sokağa atacaksınız anlamına mı geliyor bu?

tavuk pilav yiyip duruyor diye de kedi atılmaz ki arkadaşım.

evde kalmak istememesinin çeşitli sebepleri olabilir, alıştırmak sizin elinizde. Cins kedi almak için bu sekilde bahane aramayın lutfen.

Cins kediniz de tavuk pilavcı cıkarsa napacaksınız ?

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Ek olarak, bahsettiğiniz cins kulak yapısından dolayı çok eklem problemi çeker. Araştırabilirsiniz biraz. Paralı veya parasız, zor durumda olmadığı sürece sahiplenmesi mantıklı olmayan bir tür, onlar için. Zaten, nereden satın alabilirim, sorusu bir "kedi dostu"nun hiç düşünmemesi gereken bir soru.

mehmet12685

Hayvansever
Kedi Dostu
cins kedi alıp ötekini sokağa atacaksınız anlamına mı geliyor bu?

tavuk pilav yiyip duruyor diye de kedi atılmaz ki arkadaşım.

evde kalmak istememesinin çeşitli sebepleri olabilir, alıştırmak sizin elinizde. Cins kedi almak için bu sekilde bahane aramayın lutfen.

Cins kediniz de tavuk pilavcı cıkarsa napacaksınız ?

Duyarcılar geldi hemen

Benim baktığım kedi zaten sokak kedisi. 1. Katta yaşıyorum. Kedi istediği zaman geliyor istediği zaman çıkıyor.

Sokak kedisini neden eve hapsedeyim?

O kediye hep bu şekil de baktım.

Tavuk pilav yemesi benim için dert değil çok tatlı oluyor.

Ve kedim hamile. 1 haftaya doğuracakmış. Sırf şişmanladı diye veterinere götürüp 250 lira hesap ödedim.

Zaten vazgeçtim. Herkes para ile satıyor. Sahiplendirme diye ilan açıyorlar aradığımda 2000 TL diyorlar.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bunun duyar ile alakası yok. Mama sevmiyor diye britsh yavrusu başlıgı acmışsın. dogal olarak hayvanseverliğini sorguluyorum.

benim kedimde wc yapınca poposunu yere sürüyor pisletiyor, scootish mi alsam acaba desem nasıl olur? :)

Sokak kedisinin sokak kedisi olması kendi seçimi değil, gayet benim bir kedim sokak kedisi idi artık ev kedisi. Kısırlaştırıp eve aldıgınız anda ev kedisine dönüşür zaten. Eve alınan kedi pencereden sokağa bakıyor diye "ah sokağı özlüyor ama yaa" diye bahanelerle sokağa atan insanlar var bu ülkede.

Bu arada duyar kısmına gelince ben hayvan satın alınmasını önermesem de şiddetle karşı cıkmıyorum. Evinizde besleyeceğiniz hayvanın özel bir ırk olmasını istemeniz normal. Mutlaka görünüşüde hitap etmeli. Ben bu konuda satın almak ıcın kendınızı ınandırdıgınız bahaneye ve kediyi sokağa atacakmış gibi davranmanızı eleştirdim. Yoksa 4 bin tl verip british de alabilirsiniz, sizin seçiminiz.