British Shorthair için mama

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Merttcan

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar 7-8 ay civarında british Shorthairim var gerek tüy dökümü gerek gelişimi için hangi mamayı almalıyım nd royal canin kullandım önceki süreçte

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Şu an kullandığınız mamalarda kaliteli mamalar aslında. Fazla tüy dökümü yaşıyor musunuz?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Fitmin bu zamana kadar içeriğini en çok beğendiğim marka o markayı kesinlikle tavsiye ederim. İnternette gezinirken Mystic diye bir markaya da denk geldim içeriğini de beğendim açıkçası onu da tavsiye edebilirim. Orijen, True Instınct de deneyebilirsiniz.
Yine de kuru mamaya ek besin olarak et, sakatat vermeniz tüy dökümünü yüksek derecede azaltacaktır. Sokakta dahi olsa etle beslenen kedilerimin hiçbirinde tüy dökümü yaşamıyorum. Kuru mama ile beslenen kedilerin çoğunda mat ve devamlı dökülen tüy problemi oluyor :)

Cemgineer

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba,

British'lerin çift katlı tüy yapısına sahip olması ve şu an yavruluktan yetişkinliğe geçiyor olması nedeniyle dökülmeler artabiliyor. Ben bu süreçte en çok Proplan Somonlu mama kullanarak verim elde ettim. Royal Canin, Hills gibi markalarda tüy dökülmesi aynı şekilde devam etti.

ugrkrtl

Hayvansever
Kedi Dostu
Fitmin bu zamana kadar içeriğini en çok beğendiğim marka o markayı kesinlikle tavsiye ederim. İnternette gezinirken Mystic diye bir markaya da denk geldim içeriğini de beğendim açıkçası onu da tavsiye edebilirim. Orijen, True Instınct de deneyebilirsiniz.
Yine de kuru mamaya ek besin olarak et, sakatat vermeniz tüy dökümünü yüksek derecede azaltacaktır. Sokakta dahi olsa etle beslenen kedilerimin hiçbirinde tüy dökümü yaşamıyorum. Kuru mama ile beslenen kedilerin çoğunda mat ve devamlı dökülen tüy problemi oluyor :)

et ve sakatat olarak normal kuzu dana ciğeri ,dalak vb kırmızı et mi, yoksa tavuk eti veya ciğeri mi tüy dökümü ve parlaklığı için daha yararlı olacaktır ?

Bunun dışında balık olarak omega almasını mı sağlamalıyız yoksa omega hapları yada yağlarını mı kullanmalıyız tüyler için ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
et ve sakatat olarak normal kuzu dana ciğeri ,dalak vb kırmızı et mi, yoksa tavuk eti veya ciğeri mi tüy dökümü ve parlaklığı için daha yararlı olacaktır ?

Bunun dışında balık olarak omega almasını mı sağlamalıyız yoksa omega hapları yada yağlarını mı kullanmalıyız tüyler için ?
Ayrı bir başlıkta sormanız daha sağlıklı olacaktır. Bu şekilde diğer üyelerimiz de size yardımcı olabilirler.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşa katılıyorum bizede yavruluk döneminde en iyi gelen proplan somonlu olmuştu. Kısırlaşınca royal canin kısırı kullanmaya başladık ve çok memnun kaldık devam ediyoruz.

Cemgineer

Hayvansever
Kedi Dostu

Şöyle bir konuyu güncelleyeyim :) Bu mesaj neticesinde Fitmin aldım. İlginçtir hiç yadırgamadan paldır küldür yedi. Yaş mamaların yüzüne bile bakmıyor ancak sanki normal mamadan 10-15 gram daha fazla tüketmek istiyor Fitmin'i. Belki de şu an büyüme evresinde olduğundan kaynaklanıyordur.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yavruyken kediler ve köpeklerin biraz açgözlü olduğunu düşünüyorum ben. Kiminle konuşsam yavruluk döneminde hep daha fazla mama isteme problemi olduklarını söylüyorlar :D