Brit Care Crazy Kitten Alerji mi yaptı?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

MelekP.

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar 2 tane 4 aylık kedim var. Sokak kedisi kendileri çalıştığım şantiyede terk edilmişlerdi. İlk geldiklerinde herhangi bir market maması aldım sonrada Royal canin kitten a geçtim. O zaman mama içeriği hakkında bir bilgim yoktu. Royal canin kullanırken koku vs sıkıntımız yoktu ama içeriğini beğenmediğim için brit care a geçtim.
Aşamalı geçtim ancak geçer geçmez koku ishal-aşırı yumuşak kaka sorunumuz oldu. Rengide çok koyu. Normalden çok tuvalete çıktıklarını düşünüyorum. Forumda dolanırken( üye olmadan önce) alerji olabileceklerini gördüm. Ancak tüyleri ve hareketlerinde herhangi bir sıkıntı yok hatta tüyleri daha da gürleşti. Ne olabilir sıkıntı acaba? İç dış parazit aşıları var.
Kedilerle evde besleme konusunda çok deneyimim yok. Arkadaşım Royal canin Advance ve hills i kullandığını söyledi ancak bu üç markada yurt dışında mimli markalar kullanmak istemiyorum. Sokak kedilerini beslemek için aldığım Mystic e geçiş yapmaya başladım forumda yorumlarınız iyi. Brit care alerji yaptıysa bir sıkıntı olur mu acaba yoksa mamayı değiştirince geçer mi?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Sokak kedileri için bizler de mystic mamaları tercih ediyoruz, mama konusunda aslında hayvanların hepsi aynı tepki veya sonucu vermiyor. Kedinizin birisinde hiçbir sağlık problemi yaşamazken, diğer kedinizde herhangi bir hastalığa sebep olabilir.

Dilerseniz pro plan veya orijen markalarını bir deneyin? Ekstra olarak söylemek istenilenleri arkadaşlarımız mutlaka belirteceklerdir diye düşünüyorum.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Mamayı zaten sipariş vermişsiniz sanırım, tavsiyem numune talep etmeniz.
Bir çok marka ücretsiz numune yolluyor eve

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Pro Plan, Royal Canin, Advance, Hills artık alınmaya değecek markalar değil. Bu markaların fiyat aralığında çok daha kaliteli birçok marka mevcut. Bu markaları almayarak en doğrusunu yapıyorsunuz, arkadaşınızı da uyarmanızı öneririm. İleride ciddi böbrek hastalıklarıyla karşı karşıya kalabilirler.
Brit Care kitten tavuklu olduğu için içerik bakımından iyi olsa bile alerji yapmış ihtimali oldukça yüksek. Brit Care'in muadili olan Profine veya farklı bir marka deneyebilirsiniz. Brit Care'den Mystic'e geçmenizi tavsiye etmem, Mystic de birçok kediye alerji yaptığından kedilerinizi daha kötü etkileyebilir. Bütçe aralığı söylerseniz farklı markalar önerebilirim. :)

MelekP.

Hayvansever
Kedi Dostu
Mamayı zaten sipariş vermişsiniz sanırım, tavsiyem numune talep etmeniz.
Bir çok marka ücretsiz numune yolluyor eve
Sipariş etmedim zaten açılmamış bir paket 1.5 kg vardı. Bahçemdeki kedinin de 2 yavrusu var onları da besliyoruz onun için almıştım brit care den bu yan etkiyi alınca şimdilik ona geçiş yapmaya başladım bir problemim olmazsa büyük paket almayı düşünüyorum.

MelekP.

Hayvansever
Kedi Dostu
Pro Plan, Royal Canin, Advance, Hills artık alınmaya değecek markalar değil. Bu markaların fiyat aralığında çok daha kaliteli birçok marka mevcut. Bu markaları almayarak en doğrusunu yapıyorsunuz, arkadaşınızı da uyarmanızı öneririm. İleride ciddi böbrek hastalıklarıyla karşı karşıya kalabilirler.
Brit Care kitten tavuklu olduğu için içerik bakımından iyi olsa bile alerji yapmış ihtimali oldukça yüksek. Brit Care'in muadili olan Profine veya farklı bir marka deneyebilirsiniz. Brit Care'den Mystic'e geçmenizi tavsiye etmem, Mystic de birçok kediye alerji yaptığından kedilerinizi daha kötü etkileyebilir. Bütçe aralığı söylerseniz farklı markalar önerebilirim. :)
Arkadaşımla bu konuyu konuştum hatta birkaç yabancı haber ve siteyi de gösterdim ancak veterinerinin önerdiğini ve bir sıkıntılarının olmadığını söyledi sanırım yapabileceğim başka pek birşey yok.
İki kedim olduğunu göz önüne alırsak kg başına sanırım 40 TL ye belki biraz daha pahalı olabilir. Fitmin i denemek istiyorum ama on kg alıp yene alerji yapmasından korkuyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bir mamaya geçiş yaparken 10 kg ile başlamanızı önermem, yüksek kiloda mamalar çok daha uyguna geliyor olsa da 10 kg mamanın elinizde kalma ihtimali daha kötü. Mümkünse 2 kg mama sipariş edip deneyin. Mamayı beğenirlerse 10 kg sipariş edersiniz. Eğer Fitmin alabilirim derseniz farklı bir marka önermeyeyim, en iyi markalardan biri Fitmin çünkü. :)

MelekP.

Hayvansever
Kedi Dostu
Bir mamaya geçiş yaparken 10 kg ile başlamanızı önermem, yüksek kiloda mamalar çok daha uyguna geliyor olsa da 10 kg mamanın elinizde kalma ihtimali daha kötü. Mümkünse 2 kg mama sipariş edip deneyin. Mamayı beğenirlerse 10 kg sipariş edersiniz. Eğer Fitmin alabilirim derseniz farklı bir marka önermeyeyim, en iyi markalardan biri Fitmin çünkü. :)
Brit care de yaşadım bu durumu akıllandım artık 😅 O zaman fitmin i bir deneyeyim bir sıkıntı olmazsa büyük pakete geçerim.
Birde fırsatı gelmişken sorayım ben marka değiştirerek kullanmayı düşünüyordum mesela fitmin 10 kg bittikten sonra profine nd vs gibi farklı bir mama deneyecektim, duyduğuma göre bir süre sonra sıkılıyorlarmış mamadan, bunu önerir misiniz ?