Birinci hemster bir kaç hafta önce yere düşmüştü

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Lara parlak

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Birinci hemster bir kaç hafta önce yere düşmüştü karnı şişti veterinere götürdüm ameliyat yapicaz dedi ama eğer narkoz yaparsak ölme ihtimali olduğunu söyledi bende korktum ve gitmedim ne yapacağımı bilmiyorum lütfen cevap verin

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Başka bir konu daha açmışsınız. Öncelikle diğer konu nedir, bu farklı bir olay mı açıklar mısınız?

Ayrıca hamster şuan ne durumda, fotoğraf ekleme şansınız var mı?

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bugün aldığım hemster çok hareketli ve elime aldım ve yaklaşık 80 cm civarı bir mesafeden yere düştü ne olacağını bilmiyorum lütfen cevap yazın

Merhaba, bundan önce benzer bir konu daha açmışsınız. 80 cm mesafe hamsterlar için tehlikeli bir yükseklik ve hamsterınızın bu yükseklikten düştükten sonra karnı şiştiyse iç kanama olabilir Furkan hocamın dediği gibi fotoğraf ekleme şansınız var mı?

Lara parlak

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba, bundan önce benzer bir konu daha açmışsınız. 80 cm mesafe hamsterlar için tehlikeli bir yükseklik ve hamsterınızın bu yükseklikten düştükten sonra karnı şiştiyse iç kanama olabilir Furkan hocamın dediği gibi fotoğraf ekleme şansınız var mı?
Veteriner de iç kanama geçirdiğini söyledi ama kan almak için ameliyat gerrekli ve eğer narkoz verilirse öleceğini idda etti doktor
16484623907322229153470471174067.jpg
16484624145026764858241332606665.jpg

16484623907322229153470471174067.jpg
16484624145026764858241332606665.jpg

Ekli dosyalar

• 16484620137545861274675737285586.jpg
    16484620137545861274675737285586.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Lara parlak

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Normalde bu kadar büyük değil ve arka iyi ayağı ile tam yürüyemiyor kurbağa gibi arka ayakları bazen soğuk ıhlamur çayı veriyorum

Lara parlak

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Başka bir konu daha açmışsınız. Öncelikle diğer konu nedir, bu farklı bir olay mı açıklar mısınız?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-03-31-21-37-53-418_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-03-31-21-37-53-418_com.android.chrome.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 7

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Hamster’ın düştüğünden beri yeme içmesi ne durumda? Günlük rutin şeylerini yapabiliyor mu? Hareketleri, aktifliği nasıl?

Veterinere götürüp röntgen çektirmeniz ve genel bir muayene yaptırmanız gerekiyor bence. O gittiğiniz yerine başka bir veteriner hekime daha gösterin, garanti olsun. İç kanama dışında kırıkta olabilir.

Bu gibi durumda veterinere gitmekten başka bir çareniz pek yok. Özellikle hamster gibi kemirgenlerde veteriner harici müdahale pek iyi sonuçlanmayabilir.

Lara parlak

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hamster’ın düştüğünden beri yeme içmesi ne durumda? Günlük rutin şeylerini yapabiliyor mu? Hareketleri, aktifliği nasıl?

Veterinere götürüp röntgen çektirmeniz ve genel bir muayene yaptırmanız gerekiyor bence. O gittiğiniz yerine başka bir veteriner hekime daha gösterin, garanti olsun. İç kanama dışında kırıkta olabilir.

Bu gibi durumda veterinere gitmekten başka bir çareniz pek yok. Özellikle hamster gibi kemirgenlerde veteriner harici müdahale pek iyi sonuçlanmayabilir.
Eğer ben cikarmassam yürümüyor arada bir dışarı çıkıp tüm gün yatıyor eğer ben şu veya yemek vermezsem asla dışarı çıkmıyor doktora götürdük ameliyat yapmak istedi ama eğer narkoz verilirse öleceğini idda etti

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Eğer ben cikarmassam yürümüyor arada bir dışarı çıkıp tüm gün yatıyor eğer ben şu veya yemek vermezsem asla dışarı çıkmıyor doktora götürdük ameliyat yapmak istedi ama eğer narkoz verilirse öleceğini idda etti
Her ameliyatta bir risk vardır elbet narkoz verildiği için.
İç kanama var mıdır bilemem ancak vücudunun çeşitli bölgelerinde kırık olma ihtimali yüksek.

Garanti olması açısından başka bir veterinere götürmenizi tavsiye ediyorum.
Bu süreçte de yuvasını sıcak bir yere koyun. Mama ve suyu kolayca ulaşabileceği yerde olsun. Çok fazla elinize almamaya çalışın ancak ilgiyi de kesmeyin.

Lara parlak

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Her ameliyatta bir risk vardır elbet narkoz verildiği için.
İç kanama var mıdır bilemem ancak vücudunun çeşitli bölgelerinde kırık olma ihtimali yüksek.

Garanti olması açısından başka bir veterinere götürmenizi tavsiye ediyorum.
Bu süreçte de yuvasını sıcak bir yere koyun. Mama ve suyu kolayca ulaşabileceği yerde olsun. Çok fazla elinize almamaya çalışın ancak ilgiyi de kesmeyin.
Peki

semih_

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer götürdüğünüz diğer veterinerlerde aynı şekilde iç kanama olduğunu ve ameliyat gerektiğini söylerse bence her ne kadar riskini almak çok zor olsa da onaylayın. Çünkü hamsterların sürekli hareket halinde olması gerekir normalde ancak sizin hamsterınız sanırsam tüm gün yatıyormuş, bu normal bir durum değil hamsterlar için. Anlayacağınız vakit geçtikçe durum daha tehlikeli bir hal alabilir bu yüzden olabildiğince kısa sürede net bir teşhis konup tedaviye başlanması gerek. Bunun dışında eklediğiniz fotoğraflarda pek net olmasa da hamsterınızın tüyleri dağınık ve gözleri normalden az parlak hamsterınızın anüsünün çevresinin kirli veya ıslak olup olmadığınıda kontrol edin ve mümkün olduğunda veteriner kontrolünden geçirin.