Biri bana yardım edebilir mi 😲

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Bu aralar tavşanlarım sayesinde şok üstüne şok yaşıyorum. Geçen gün tavsanımın dişi olduğunu öğrendim ve burada paylaşmıştım bugün acayip bir şeye şahit oldum normalde erkek tavşanım sürekli dışı tavşanı rahatsız edip üzerine çıkmaya çalışırdı bugün o bu hamleyi yaptığı an dışı erkeğin üzerine çıkıyor ve bunu bı kaç defa gördüm gün içinde ve sürekli kontrol ettim dişi mi erkek mi diye dışı hatta karın bölgesinde meme oluşumları bile var 3 tane bu davranışın nedeni ne anlamadım kafayı yicem 🤕

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Dişiler çiftleşmek istediklerinde veya baskınlık kurmaya çalıştıklarında da çiftleşme hareketi yaparlar. Dişi ve erkekleri memeye göre ayırt edemezsiniz erkek tavşanların da memesi vardır. Üzeri tüy kaplı olduğundan çoğu zaman fark edilmez.

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Bunu ilk defa öğrendim erkek tavşanım da hiç hissetmemiştim çünkü ayırdım şuan onları çünkü gece ayaklarını sürekli şer bisekilde yere vuruyorlar

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ayaklarını yere vurmaları stres göstergesidir, en iyisi bir süre ayrı yerlerde tutmanız olur. Erkek tavşanınızı zamanı 8-12 aylıkken kısırlaştırırsanız daha iyi anlaşacaklarını düşünüyorum. :)

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Zaten küçük olanı sahiplendiriyorum yakında banada iki tavşan zor oluyor 😔