Pomeranian Boo

Biraz kendimden bahsedeyim =)

1180x200 Reklam Alanı

Sultanım

Hayvansever
Kus Dostu
Merhabalar,
Ben uzun süredir bu forumda üyeyim ve üye olduğumdan beri şunu gördüm; bu forum diğer üye olduğum forumlara göre daha aktif ve daha samimi. Burada rahatça sorular sorabiliyorum, ve başkalarına da bilgim dahilinde cevaplar veriyor ve bundan mutluluk duyuyorum:).
Ama bu süreç boyunca şunu farkettim ki kendimi tanımamışım. Ve her aklıma geldiğinde erteliyorum. En sonunda yazmaya karar verdim...
Benim adım Nevra, nüfus da yazmasa da ikinci bir ismim var, Nur. Ben daha çok bu ismi tercih ederim. İstanbul, Arnavutköy'de yaşıyorum.
Dört kardeşiz; benim ikizim var, abim ve ablam var. Ben on dört (ikizim de 😊), abim on altı yaşında, ablam ise on yedisine girdi. Babam ben kendimi bildim bileli, uzun bir süredir ( nerede ise on yıldır ) süt ve ürünleri satıyor. Son birkaç yılda inekçiliğe girdi ve böylece hayvanlar ile daha haşır neşir oldum.
Ailecek hayvanları çok severiz. Yaklaşım 3. sınıftayken daha önce kısaca bahsetiğim annem ile babamın karnı aç, gözü kapalı iken bulduğu bir kediyi sahiplenmiştik🐈. Adına ise Mestan koymuştuk. Onu iki yıl, yavrularını üç yıl boyunca besledik. Mestan bir hastalıktan dolayı iki yaşında öldü😔. O ölünce yavrularını büyütüp sahiplenmek isteyenlere verdik. Ardından bizimle yaşayan Duman, Boncuk ve iki yavrusunu Konya'da, köydeki halamın bahçesine götürdük. Bir süre alışamasalar da halamın özel ilgisi sayesinde o ortama uyum sağladılar. Yaklaşık dört senedir orada yaşıyorlar. En sonki duruma göre halamın bir yakını Boncuk'u sahiplenip evinde beslemeye başladı. Duman ise kendi kafasına göre takılıyor. Boncuk sahiplenilmeden önece hamile ve yavrusu olan kediler için halamın ayırdığı, içinde eski bir karyola ve kilim bulunan kapalı, yarısına kadar camlı veranda da yaşıyordu. Yavrularına diğer kedilerin yavruları ile kardeş kardeş büyütüyordu. Duman ise ara sıra ortadan kayboluyor, kendi kafasına göre takılıyordu. Ama Boncuk'un ve diğer kedilerin yavrularına da korumacılık yapıyor, bahçedeki diğer kedilerden onları koruyordu. O yüzden verandaya bir tek onun girmesine izin veriliyor.
Neyse, kediden sonra bir süre civciv dışında hiçbir hayvan bakmadık. Civcivlerim de farklı nedenlerden dolayı öldüler🐤.
Kardeşim balıklara ilgi duyuyordu ve küçük bir akvrayum kurmuştu. Ama şu anki akvaryum pek te küçük sayılmaz🐠. Ben de o sıralar kuşlara, daha çok papağanlara ilgi duyamya başladım. Her fırsatta bu konuyu dile getirip annemi bir papağan sahiplenmeye ikna etmeye çalıştım. En sonunda ettim de😉. Ama o sırada taşındığımız için yine otomatik olarak ertelendi konu. Yine gündeme getirdim, almak istediğim tür sultan papağanıydı. Ayrıca kafesini tahtadan kendim yapmak istiyordum. Ama bir türlü kafes yapamadım. Bu konularda elimin kabiliyetli olduğunu söylüyorlar. Aslında sadece benim değil, abim haricinde ablam ve kardeşimin eli de kabiliyetli. Ama benim bir türlü kafes yapamamamın sebebi işleri sürekli erteleme veya yarıda bırakma huyum😕.
Neyse yaklaşık iki yıl bir papağan beslemek istediğim gündemde idi. Bu sırada sultanlar haklında çok yazı okudum. Ama en sonun sultan papağanını biraz daha ertelemeye karar verdim ve son günlerde ilgibi çeken ispinozlara yöneldim. Bu konudaki araştırmalarım sonucunda zebra ispinozu sahiplenmeye karar verdim. Ama hala papağnalara özel bir ilgi duyuyorum. Monk ve pakistan papağanını ilerde beslemeyi çok isterdim doğrusu 🦜...
Evet benim hayvanlar ile ilgili hayatım kısaca böyle. Şu anda birini bir hafta, ötekini iki hafta önce aldığım bir çift zebra ispinozum var. Her ne kadar kişilik ve özellikler olarak papağanlara göre farklı olsalar da o kadar güzel canlılar ki, bence herkez beslemeli bu güzellikleri💕🐦...
Screenshot_2020-03-10-22-18-42-1.png

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
Nevra cım güzel bir yazı olmuş. Bıcırık buradan o güzel yanaklarını sıkıyorum. Okudukça hayalden sıktım. Yanlış anlama olur mu😇.
Bu yaşlarda hayvanlar ile içli dışlı, bilinçli, bilgili ve sevgi dolu olman şahsen beni çok mutlu etti. Hep böyle ol. Bende çiftçilik ve hayvancılık yapan bir aileden geliyorum.hala da ufak çaplı ilgileniyoruz.
O yüzden çok mutlu oldum.
Kucak dolusu sevgiler 💞💞

Tevfik

Yönetici
Kedi Dostu
@Sultanım, kardeşim sonuna kadar okudum ve okudukça çok mutlu oldum :)

Seni ailemizde görmek çok mutlu etti bizleri, umut ediyorum ki ömrümüzün geri kalanında da çok büyük işlere imza atarız. Çok güzel bir biyografi yazmışın, üzüldüğüm noktada oldu (kedini kısa zaman içinde kaybetmen), çok mutlu olduğum yerlerde oldu. İyi ki aramızdasın🙏🏻

Sultanım

Hayvansever
Kus Dostu
Nevra cım güzel bir yazı olmuş. Bıcırık buradan o güzel yanaklarını sıkıyorum. Okudukça hayalden sıktım. Yanlış anlama olur mu😇.
Bu yaşlarda hayvanlar ile içli dışlı, bilinçli, bilgili ve sevgi dolu olman şahsen beni çok mutlu etti. Hep böyle ol. Bende çiftçilik ve hayvancılık yapan bir aileden geliyorum.hala da ufak çaplı ilgileniyoruz.
O yüzden çok mutlu oldum.
Kucak dolusu sevgiler 💞💞
Çok teşekkürler 😊. Bence herkez bir hayvan beslemeli, büyütmeli, hayvanlar ile iç içe yaşamalı. Çünkü illaki insana bir şeyler kazandırıyorlar.
Hele bir çiftlik ortamı bambaşka, doğrusu onlar bir başka alemdeler gibi, saatlerce izleyebilir insan ( yaşaya anlar🙃 )

Sultanım

Hayvansever
Kus Dostu
@Sultanım, kardeşim sonuna kadar okudum ve okudukça çok mutlu oldum :)

Seni ailemizde görmek çok mutlu etti bizleri, umut ediyorum ki ömrümüzün geri kalanında da çok büyük işlere imza atarız. Çok güzel bir biyografi yazmışın, üzüldüğüm noktada oldu (kedini kısa zaman içinde kaybetmen), çok mutlu olduğum yerlerde oldu. İyi ki aramızdasın🙏🏻
Doğrusu burada olmaktan ben de çok mutluyum.
Kedimimizin ölümü de beni çok üzmüştüm. Ama o zamanı hatırlamaktan çok onun mini mini yavrucuklarının üstünde nasıl titrediğini hatırlamayı tercih ederim.

Sultanım

Hayvansever
Kus Dostu
Yz0jq-664.jpg
Bu Duman'ımız
Yz0jq-654.jpg
Bu Boncuk'umuz
Yz0jq-659-2.jpg
Bu da Konya'ya giderkenki bir resim. Ortadakiler Boncuk'un yavruları🐈.

Ekli dosyalar

• Yz0jq-659-2.jpg
    Yz0jq-659-2.jpg
    251.8 KB · Görüntüleme: 95
  • Yz0jq-664.jpg
    Yz0jq-664.jpg
    175.8 KB · Görüntüleme: 98