BAZI KEDİ MAMALARI VE İÇERİKLERİ

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ömrü uzun olsun diyorsanız kuru mama ile besleme yapmamalısınız. Kuru mama ömürlerinden 5-10 sene arası götürebilmektedir. Bu konu ile ilgili alakalı birkaç dosyayı burada paylaşmıştım bulabilirsem buraya yeniden atarım. Kedileri et ile beslemek tüy parlaklığından tutun kakasına kadar birçok şeyi değiştirebiliyor. Tabii her şeye rağmen canlı 5 yaşında veya 25 yaşında vefat edebilir, ömrü için kesin bir şey söyleyemeyiz hayatın ne getireceği belli olmaz.

Son düzenleme:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Fiyat/performans olarak Bonacibo bence aralarında en iyisi. Yıllardır kullanıyorum kedilerinin sağlığı,kilosu, tuvaleti hep iyi oldu. Öğrenci olduğumdan daha üst mamalara çıkamıyorum maalesef
Ben o mamanın öğrenci maması olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlarımın çoğu da Bonaciboyu tercih ediyor :)

sensei111

Hayvansever
Kedi Dostu
Biri 2 yaşında diğerleri 1 yaşında 6 adet kedim var,bugüne kadar golosi kitten ile besliyordum,kedilerim büyüyünce yetişkin mamasına geçmeye karar verdim,malum tavuklu,hindili,somonlu,sığır etli vs değişik mamalar var,golosi kitten 20 kg sunu 300 tl gibi fiyatlara alıyorum,aynı zamanda camın önünede yem tabağı koyarak sokaktaki canlarada yardımcı oluyorum,bana bu fiyatlarda hangi mamayı tavsiye edersiniz?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Biri 2 yaşında diğerleri 1 yaşında 6 adet kedim var,bugüne kadar golosi kitten ile besliyordum,kedilerim büyüyünce yetişkin mamasına geçmeye karar verdim,malum tavuklu,hindili,somonlu,sığır etli vs değişik mamalar var,golosi kitten 20 kg sunu 300 tl gibi fiyatlara alıyorum,aynı zamanda camın önünede yem tabağı koyarak sokaktaki canlarada yardımcı oluyorum,bana bu fiyatlarda hangi mamayı tavsiye edersiniz?
Merhaba konunun amacı dışına çıkmaması açısından yeni bir başlık açmanızı rica edeceğim. İlginiz için teşekkürler.

hikmet22

Hayvansever
Kedi Dostu
JOSERA CARISMO
İçeriğinde tahıl ve gluten bulunması tercih edilecekler listesinde alt sıralara düşmesine sebep oluyor. İçeriğinde et denebilecek pek bir şey de bulunmuyor.
Ekli dosyayı görüntüle 305

ADVANCE SOMONLU YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğindeki et oranı sebebiyle tercih edilebilecek bir mama ancak mısır, buğday, buğday gluteni de içeriyor.
Ekli dosyayı görüntüle 306

MOLLY SOMONLU KARİDESLİ YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğinde saf et dışında hemen hemen her türlü malzeme bulunuyor.
Ekli dosyayı görüntüle 307

FELICIA SOMONLU KISIRLAŞTIRILMIŞ YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğinde et dışında pek çok şey bulunuyor.
Ekli dosyayı görüntüle 309
SANABELLE ALABALIKLI GLUTENSİZ YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğinde bulunan et oranı ve az tahıldan dolayı tercih edilebilir bir mama.
Ekli dosyayı görüntüle 310
MATISSE TAVUK VE HİNDİLİ YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğindeki et oranı çoğu markaya kıyasla oldukça fazla.

Ekli dosyayı görüntüle 311
PRONOVA SOMONLU KISIRLAŞTIRILMIŞ KEDİ MAMASI

İçeriğindeki tuzdan dolayı uzun süreli kullanımda böbreklere zarar verebilecek bir mama.
Ekli dosyayı görüntüle 312
PERFEKT KATZE SOMONLU YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriği sade bir mama. Tercih edilmeyecek bir yanı olmadığı gibi albenili bir mama olduğu da söylenemez.

Ekli dosyayı görüntüle 313
BONACIBO KUZU ETLİ YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğinde ete dair pek bir şey olmayan garip bir mama.
Ekli dosyayı görüntüle 314
ACANA WILD PRAIRE YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğinde tercih edilmeyecek kimyasallar, tuz vs. bulunmuyor. Kuru mama verilecekse kesinlikle tercih edilmesi gereken mamalardan biri.
Ekli dosyayı görüntüle 315

Diğer markaları da istek üzerine paylaşabilirim.
Acana hakkında yazdıklarınız yanlış ve reklam yapar gibi bir tonda yazmışsınız. Erkek kısır kedim acana ve orijen mama yediği için 2 kere ölümden döndü, şu anda sadece veterinerlerin sattığı böbrek hastası kedilere özel mamalarla besleniyor. Kısır kedilere kesinlikle verilmemesi gereken bir mama ancak internette bütün kedilere uygun olarak reklam ediliyor. Lütfen yazdıklarınızı düzeltin.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Acana hakkında yazdıklarınız yanlış ve reklam yapar gibi bir tonda yazmışsınız. Erkek kısır kedim acana ve orijen mama yediği için 2 kere ölümden döndü, şu anda sadece veterinerlerin sattığı böbrek hastası kedilere özel mamalarla besleniyor. Kısır kedilere kesinlikle verilmemesi gereken bir mama ancak internette bütün kedilere uygun olarak reklam ediliyor. Lütfen yazdıklarınızı düzeltin.
acana ve orijen dünya genelinde kabul görmüş bir mama. Kedinize iyi gelmiyor olması bunu kötü bir mama yapmaz. her kedinin yapısı farklıdır.

Muhtemel veterineriniz Hills , Unique ya da Royal Canin veriyordur size.

• Beğen
Tepkiler: BZC