BAZI KEDİ MAMALARI VE İÇERİKLERİ

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
JOSERA CARISMO
İçeriğinde tahıl ve gluten bulunması tercih edilecekler listesinde alt sıralara düşmesine sebep oluyor. İçeriğinde et denebilecek pek bir şey de bulunmuyor.
305

ADVANCE SOMONLU YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğindeki et oranı sebebiyle tercih edilebilecek bir mama ancak mısır, buğday, buğday gluteni de içeriyor.
306

MOLLY SOMONLU KARİDESLİ YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğinde saf et dışında hemen hemen her türlü malzeme bulunuyor.
307

FELICIA SOMONLU KISIRLAŞTIRILMIŞ YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğinde et dışında pek çok şey bulunuyor.
309

SANABELLE ALABALIKLI GLUTENSİZ YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğinde bulunan et oranı ve az tahıldan dolayı tercih edilebilir bir mama.
310

MATISSE TAVUK VE HİNDİLİ YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğindeki et oranı çoğu markaya kıyasla oldukça fazla.

311

PRONOVA SOMONLU KISIRLAŞTIRILMIŞ KEDİ MAMASI

İçeriğindeki tuzdan dolayı uzun süreli kullanımda böbreklere zarar verebilecek bir mama.
312

PERFEKT KATZE SOMONLU YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriği sade bir mama. Tercih edilmeyecek bir yanı olmadığı gibi albenili bir mama olduğu da söylenemez.

313

BONACIBO KUZU ETLİ YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğinde ete dair pek bir şey olmayan garip bir mama.
314

ACANA WILD PRAIRE YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğinde tercih edilmeyecek kimyasallar, tuz vs. bulunmuyor. Kuru mama verilecekse kesinlikle tercih edilmesi gereken mamalardan biri.
315

Diğer markaları da istek üzerine paylaşabilirim.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok güzel olmuş @socrabbit emeğine, yüreğine sağlık. Mama konusunda fikir sahibi olmak isteyen hayvansever dostlar faydalanır.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
JOSERA CARISMO
İçeriğinde tahıl ve gluten bulunması tercih edilecekler listesinde alt sıralara düşmesine sebep oluyor. İçeriğinde et denebilecek pek bir şey de bulunmuyor.
Ekli dosyayı görüntüle 305

ADVANCE SOMONLU YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğindeki et oranı sebebiyle tercih edilebilecek bir mama ancak mısır, buğday, buğday gluteni de içeriyor.
Ekli dosyayı görüntüle 306

MOLLY SOMONLU KARİDESLİ YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğinde saf et dışında hemen hemen her türlü malzeme bulunuyor.
Ekli dosyayı görüntüle 307

FELICIA SOMONLU KISIRLAŞTIRILMIŞ YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğinde et dışında pek çok şey bulunuyor.
Ekli dosyayı görüntüle 309
SANABELLE ALABALIKLI GLUTENSİZ YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğinde bulunan et oranı ve az tahıldan dolayı tercih edilebilir bir mama.
Ekli dosyayı görüntüle 310
MATISSE TAVUK VE HİNDİLİ YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğindeki et oranı çoğu markaya kıyasla oldukça fazla.

Ekli dosyayı görüntüle 311
PRONOVA SOMONLU KISIRLAŞTIRILMIŞ KEDİ MAMASI

İçeriğindeki tuzdan dolayı uzun süreli kullanımda böbreklere zarar verebilecek bir mama.
Ekli dosyayı görüntüle 312
PERFEKT KATZE SOMONLU YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriği sade bir mama. Tercih edilmeyecek bir yanı olmadığı gibi albenili bir mama olduğu da söylenemez.

Ekli dosyayı görüntüle 313
BONACIBO KUZU ETLİ YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğinde ete dair pek bir şey olmayan garip bir mama.
Ekli dosyayı görüntüle 314
ACANA WILD PRAIRE YETİŞKİN KEDİ MAMASI

İçeriğinde tercih edilmeyecek kimyasallar, tuz vs. bulunmuyor. Kuru mama verilecekse kesinlikle tercih edilmesi gereken mamalardan biri.
Ekli dosyayı görüntüle 315

Diğer markaları da istek üzerine paylaşabilirim.
Emeğine sağlık ama biz şuan josera culinesse mamasını severek yiyoruz. Royal canin kitten yiyoruz ama sıkıldığımız için felix yaş mama ve bu culinesseyi severek tüketiyor acaba culinessenin içeriği daha mı iyidir?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Emeğine sağlık ama biz şuan josera culinesse mamasını severek yiyoruz. Royal canin kitten yiyoruz ama sıkıldığımız için felix yaş mama ve bu culinesseyi severek tüketiyor acaba culinessenin içeriği daha mı iyidir?
Felixle mi yoksa royal kanin ile mi karşılaştırmamı istiyorsanız tam anlayamadım sanırım :)

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Felixle mi yoksa royal kanin ile mi karşılaştırmamı istiyorsanız tam anlayamadım sanırım :)
Yok hayır ben anlatım sıkıntısı yaşamışım. 😊Normalde royal canin kitten yiyoruz emzirme döneminde olduğumuz için ama sıkıldı yemeyi bıraktı daha çok yaş mama yiyor. Josera'nın culinesse mamasını çok iştahlı yedi kitten değil ama felix kitten ve culinesse veriyorum acaba dedim josera mama içeriğini okudum ama josera culinessenın içeriği farklı mıdır sizin paylaştığınız joseradan?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yok hayır ben anlatım sıkıntısı yaşamışım. 😊Normalde royal canin kitten yiyoruz emzirme döneminde olduğumuz için ama sıkıldı yemeyi bıraktı daha çok yaş mama yiyor. Josera'nın culinesse mamasını çok iştahlı yedi kitten değil ama felix kitten ve culinesse veriyorum acaba dedim josera mama içeriğini okudum ama josera culinessenın içeriği farklı mıdır sizin paylaştığınız joseradan?
Evet Culinesse'nin içeriği kesinlikle Carismo'ya göre daha iyi. Daha az tahıl ve gluten içeriyor.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Hilld tuna balıklı sanırım yeme garantiliymiş ben onu da merak ediyorum. Advance merak ediyorum. Arkadaşım advance kullanıyor toroman annede yavrularda.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
332

İçeriğinde tuz var o yüzden tavsiye ederim demeye elim gitmez. Hillsin içeriğinde tuz olmayan bir mama çeşidi varsa onu deneyebilirsiniz ancak bunu pek tavsiye edemeyeceğim böbreklerine boşuna zarar verir. Advance'i zaten paylaşmışım o yüzden tekrar atmak istemedim ama özel bir çeşidi varsa onu atabilirim 😊

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Ekli dosyayı görüntüle 332
İçeriğinde tuz var o yüzden tavsiye ederim demeye elim gitmez. Hillsin içeriğinde tuz olmayan bir mama çeşidi varsa onu deneyebilirsiniz ancak bunu pek tavsiye edemeyeceğim böbreklerine boşuna zarar verir. Advance'i zaten paylaşmışım o yüzden tekrar atmak istemedim ama özel bir çeşidi varsa onu atabilirim 😊
Bu ara bizimki emzirme döneminde olduğundan soldu gitti garibim sündürdüler kızımı minnaklar şu dönemden çıkınca yaklaşık 1 ayımız daha var güzel bir mamayla devam etmek istiyorum. Nd düşünüyorum ama benim kızı hep kusturuyor ağır geldiğini düşünüyorum içeriği iyi olan hangisi olabilir sizce tüy kalitemizi de düzeltecek balıklı bir mama düşünüyorum şuan acayip tüyde döküyor mevsimsel.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bu ara bizimki emzirme döneminde olduğundan soldu gitti garibim sündürdüler kızımı minnaklar şu dönemden çıkınca yaklaşık 1 ayımız daha var güzel bir mamayla devam etmek istiyorum. Nd düşünüyorum ama benim kızı hep kusturuyor ağır geldiğini düşünüyorum içeriği iyi olan hangisi olabilir sizce tüy kalitemizi de düzeltecek balıklı bir mama düşünüyorum şuan acayip tüyde döküyor mevsimsel.
Mama dışında ciğer vermenizi tavsiye ederim tüylerin dökülmesini engelliyor ve parlatıyor. Acana pacifica, Acana wild praire, N&D düşük tahıllı yaban mersinli kuzu etli, Orijen Six balıklı. Profine Derma Somon&Rice kullanabilirsiniz. Tavuklu ürünler yedirmemeye özellikle mevsim geçişlerde dikkat ederseniz yine tüy sorununuz azalır. Yazdıklarımın neredeyse hepsinde tavuk eti bulunmuyor.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Mama dışında ciğer vermenizi tavsiye ederim tüylerin dökülmesini engelliyor ve parlatıyor. Acana pacifica, Acana wild praire, N&D düşük tahıllı yaban mersinli kuzu etli, Orijen Six balıklı. Profine Derma Somon&Rice kullanabilirsiniz. Tavuklu ürünler yedirmemeye özellikle mevsim geçişlerde dikkat ederseniz yine tüy sorununuz azalır. Yazdıklarımın neredeyse hepsinde tavuk eti bulunmuyor.
Profine ilk defa duydum keşke numunesi olsada denesem.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit, yine söylüyorum forum içerisinde sizden daha fazla mama bilgisine sahip olan şu an için sanırım yok, diğer arkadaşlar kızabilirler ama üzgünüm ki gerçek bu çok detaylı araştırıyorsunuz ve yardımcı oluyorsunuz emeğinize sağlık