Banyodan sonra ki durgunluk

Sultanım

Kullanıcı
Benim iki minik civcivi ara sıra banyo yaptırıyorum. Güneşli günlerde su ile elimle hafif hafif ıslatıyorum.
Bugün hatta bir iki saat önce bir tanesini( adı Limon )ıslattım ama güneşte dışarıda kuruması için bırakmadım. Kutusunun içine koydum. Kutu sıcak ve iki civcive göre büyük bir kutu. Ben de bir şey olmaz diye düşündüm.
Daha demin salatalık yesinler diye aldım. Ama limon biraz durgun gibi geldi bana. Salatalıktan bir iki ısırık aldı o kadar 😟 .
Gagasını tutunca hiç bir tepki vermedi. Genelde kir falan varsa temizlemek için tutuyordum hemen çeliyordu. Etrafta koşturup dururdu , diyeri( bunun adı da Tarçın ) de onu takip ederdi. Ama şu an on öyle bir durum yok. Acaba ne olmuş olabilir

Tevfik

Yönetici
Suyu fazla kaçırdıysanız ondan olabilir, ben genel de muhabbet kuşumu berberlerin kafamızı ıslattığı fısfıs ile ıslatıyorum (çok kaçırmadan) civcivi biraz dışarı koyun (güneşe) ama çok durmasın daha sonra gölgeye çekin, büyük ihtimal düzelecektir. Kendileri banyo yapamıyorlar değil mi su içerisinde? Daha önce civciv tecrübem pek olmadı açıkçası. Çok geçmiş olsun🙏🏻

Sultanım

Kullanıcı
Yardımınız için teşekkürler. Suyu fazla kaçırmadığımı düşünüyorum. Şu anda hava kapalı olduğu için biraz kucağımda ısıttım onu. Düzelir gibi oldu. Ciklemeye falan başladı.🙂

Tevfik

Yönetici
@Sultanım, maşallah hocam hiçbir şeyi yok sağlıklı duruyor, inşallah bir şey olmaz 🙏🏻

SANCAKTAR

Kullanıcı
Maşallah gayet sağlıklı duruyorlar. İyi olduklarına sevindim. Civcivin kokusu hoşuna hiden bir tek benmiyim acaba 😜

Sultanım

Kullanıcı
Şu an etrafta koşuşturuyorlar. Sanki hiç hasta olmamış gibi 😀