Bana Saldıran Ve Agresifleşen Köpeğimle Aramızı Düzeltebilir Misiniz?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Olginiur

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar, erkek arkadaşımla 2 aylıkken sahiplendiğimiz dişi köpeğimiz şuan 8 aylık. 2 ay önce regl oldu. Çok severek ve her ihtiyacını tam olarak karşılıyoruz.

Son bir haftadır büyük bir sorunla karşı karşıyayız. Normalde herkesten sadece beni korurdu. Bana zarar vermeye çalışan herkese hırlar havlar ve benim yanıma koşup ayaklarını kucağıma koyar ve korur. Evde de erkek arkadaşımla el şakası yapılınca yanlış anlayıp hemen beni koruyordu, bu duruma gülüp hoşumuza gidiyordu. Sonrasında alakası var mı bilmiyorum, veterinerde aşılarını vurdurduk (corona ve dış parazitler) eve geldikten sonra agresif davranışlar gözlenmeye başladı. Bu sefer erkek arkadaşımı da korumaya başladı, ama beni de koruyor. Birbirimizin yanına geldiğimiz anda aramıza girip havlıyor hırlıyor hatta ısırıp saldırıyor. Artık bu agresiflikten üçümüz de birbirimizi sevemez olduk. Görmezden geliyoruz uzaklaşıyoruz ama geçmiyor agresifliği.

Dışardan gelince sarılır, parka giderken vs hiçbirşey olmamış gibi davranır. Eve dönünce yine agresiflik gösteriyor. Lütfen yardımcı olabilirseniz çok sevinirimmm.

Diğer sorunumuzda diğer insanları görünce havlıyor, yan balkona biri çıksın, apartmanda ses olsun, parkta biri benimle koşsun direk havlamaya başlıyor.

Köpek eğitimlerini sordum 4-5bin dediler, eğitimi aldırmam imkansız tabiki ama artık kendimde baş edemiyorum.

Ekli dosyalar

• 83DA56FF-D281-446F-B0A4-B706F8F6E5B6.jpeg
    83DA56FF-D281-446F-B0A4-B706F8F6E5B6.jpeg
    204.2 KB · Görüntüleme: 10

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Merhabalar.
Zor bir durum. Açıkçası aşılardan olduğunu pek zannetmiyorum fakat bu durumu bir veterinere danışabilirsiniz. Vurulan aşıların bir yan etkisi var mı diye sorabilirsiniz.

İkinci olarak şuan yaşı gereği bir geçiş döneminde. Ve sürekli farklı insanları gördüğü için kafası karışmış olabilir. Size hırladığında, balkona çıkıp havladığında sert bir ses tonu ile "hayır" diyebilirsiniz. Bu şekilde zamanla bir gözlem yapılabilir.
Tabii biz ne desek boşa, eğitim olmadan olmaz. Bu eğitimi ya siz vereceksiniz ya da bir uzmandan destek alacaksınız.

Bir hafta - 10 gün dediklerimi yapıp tekrar bir yorumunuzu alalım sizin. Bakalım komutlar işe yaramış mı.