Bahçede köpek bakımı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

emirkuruhan_

Hayvansever
Kopek Dostu
Selam herkese. Ben de 4 ayaklı bir dost almaya karar verdim. Sahiplenme veya çiftlikten alma durumuna karar veremedim henüz. Açıkçası istediğim köpek rottweiler. Apartmanda oturuyorum ve apartman sahibi biziz. Komşular konusunda sıkıntı olmaz. Evin arka bahçesi 40-50m2 ve 3 tarafı duvar bir tarafı çit. Zemin toprak. Şuan hemşire yardımcılığı okuyorum lise son sınıfım. Üniversitede paremedik veya hemşirelik düşünüyorum. Hemşirelik sorun değil ama paramedikler ayda 8 gün 24 saat nöbet şeklinde çalışıyorlar. Suyunu ve yemeğini, gerekli oyuncakları vs verdikten sonra köpeği 24 saat bahçede bırakmak sorun olur mu? Köpek buna alışır mı? Nöbetten sonraki 3 gün komple boş olacağım için, köpekle istediğimiz gibi oyun oynayabiliriz.

Orhan

Hayvansever
Kedi Dostu
Şimdi belirtmiş olduğunuz köpek cinsi sahibine oldukça düşkün bir köpek cinsidir. Aynı zamanda yabancılara karşı sert ırk olmasının farkındasınızdır, bahçede yetiştirmek sorun değil ama sizi uzun süre görmediği zaman size oldukça yabancı gelecektir o nedenle olabildiği kadar ilgilenmenizi tavsiye ederim.

emirkuruhan_

Hayvansever
Kopek Dostu
Şimdi belirtmiş olduğunuz köpek cinsi sahibine oldukça düşkün bir köpek cinsidir. Aynı zamanda yabancılara karşı sert ırk olmasının farkındasınızdır, bahçede yetiştirmek sorun değil ama sizi uzun süre görmediği zaman size oldukça yabancı gelecektir o nedenle olabildiği kadar ilgilenmenizi tavsiye ederim.
Alman çoban bu standartları karşılar mı? Çalışmadığım günlerde köpeğe zaman kesinlikle ayırabilirim. Ama çalıştığım gün için çok soru var kafamda.

Orhan

Hayvansever
Kedi Dostu
@emirkuruhan_, benim bağ evimde kangal köpeklerim var ne zaman gidersem gideyim mutlaka hatırlıyorlar fakat soğuk davranıyorlar ben köpekleri çocuklara benzetiyorum çok fazla ilgi göstermek gerekiyor.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bazı köpekleri ilk defa görseniz ve hiç beslememiş olsanız bile çok sevecen ve insancıl oluyorlar. Bence bu tamamen köpeğin karakterine bağlı bir durum. Bir gün boyunca sizden uzak olması önünde yemeği, suyu ve istediğinde girebileceği kapalı bir alanı olduğu sürece bir sorun teşkil etmez. :)

emirkuruhan_

Hayvansever
Kopek Dostu
Teşekkür ederim Gülce hanım :) Sizce bu şartlarda yaşayacak bir köpek için ırk standartlarında bir rottweiler uygun mudur? Üstteki beyefendi sorun olabilir dedi de?