Tavsiye Bağışıklığı Içinakviye Olarak Ne Kullanmam Gerek

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Berna.

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar ben Royal canin açık mama kullanıyorum ve içindeki vitaminler taurin gibi şeyler yeterli gelmiyomuş gibi hissediyorum bir kedimin de herpes virüs başlangıcı şüphesi vardı zaten şimdi ben biraz araştırdım vmp Cat paste vitamin mineral desteği ile pharmax aminosol arasında kaldım bide zymflor diye markanın var takviye olarak bildiklerim özellikle taurin açısından önerebileceğiniz vitamin varmı yardımcı olursanız çok mutlu olurum :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Oncelıkle gecmıs olsun,herpes net teşhis konulamadı ise ya da atlatırsa hemen bağısıklık aşısı yaptırın.

Royal canin zaten kötü bir mama, ben içeriğini begenmıyorum. Açık mamalar zaten bayat ve bazı yerlerde içeriğine benzer görünümlü mamalar karıstırılıp verılıyor. Yani acık royal canin kesinlikle tavsiye etmıyorum.

herpes süphesi var ise tahlil yapılmıs olması lazım, orada değerlerinde eksıklık gozlemlenledı mı? Kedinin değerlerinde düşüklük yokken takviye verirseniz hasta olur, bu kedi sahiplerının yaptıgı en buyuk hatalardan bırısıdır.

Örnek vermek gerekirse britcare mamanın taurin seviyesi oldukca güzeldir.

Gimcat'in taurin paste'ları da var.

Berna.

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben brit care acana hılls mystic maması almıştım ama yemediler fazlasıyla seçici kediler zaten yedikleri proplan felicia Royal oldu bi tek başka da denicek mama bulamıyorum değerleri için birşey demişlerdi lizin tabletle enterogrrmina verdiler bi tek ondan sonra topladı kendini şimdi yine düşmesi korkusu yaşıyorum bağışıklığının o yüzden bende takviye için birşeyler arıyorum en kötü haftada 1 kez verebileceğim
Hasta olan kedimizde nefes almada zorluk çekiyor zaten yıllardır astım gibi ama kimse teşhis koyamadı maalesef açık mama da almamın sebebi birden o kadar fazla parayı bulamam param oldukça alıyorum çünkü birden yüklü para vermiyorum

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Astım benim kedimde de var. Mırmır multicat kullanıyorum, cok tozutmuyor.
Tabi kedi cok cılgın ise tozutur her kumu, onun önüne geçemezsiniz. bir de robot süpürge aldım eve, astım rahatsızlıgı ciddi anlamda azaldı. Bizler fark etmesek de onlar yere yakın oldugu için en ufak pislikten etkileniyorlar.

Bütçeniz düşük ise GOLOSİ marka mamayı deneyebilirsiniz, destek olarak da taurin malt alırsınız. bende maltı almaya baslayacagım, golosi kullajıyorum:

Berna.

Hayvansever
Kedi Dostu
Peki Gimcat in maltımı yoksa başka markanın mı ?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
En iyisi bu konuda gimcat sanırım

Ancak normal malt değil taurin macunu diye geciyor.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Royal Canin yıllarca kullandım. Çok sağlıklı kedim kısırlaştığından beri de proplan kullanıyoruz. İki mamadan da çok memnunum. Açık almanızda hiçbir sakınca yok. Aksine 10 kg'luk bir mama alıp bayatlatacağınıza sürekli alışveriş yapılan bir petshoptan açık almak daha mantıklı çünkü açtıkları paketleri zaten hızlıca eritiyorlar ve taze mama açıyorlar. Ek olarak bira mayası tabletleri var, vitamin tabletleri var onlardan kullanabilirsiniz. Onların bir çok çeşidi var.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Royal Canin yıllarca kullandım. Çok sağlıklı kedim kısırlaştığından beri de proplan kullanıyoruz. İki mamadan da çok memnunum. Açık almanızda hiçbir sakınca yok. Aksine 10 kg'luk bir mama alıp bayatlatacağınıza sürekli alışveriş yapılan bir petshoptan açık almak daha mantıklı çünkü açtıkları paketleri zaten hızlıca eritiyorlar ve taze mama açıyorlar. Ek olarak bira mayası tabletleri var, vitamin tabletleri var onlardan kullanabilirsiniz. Onların bir çok çeşidi var.

Verilen tavsiye cok riskli. Açık mamalar dediğiniz kadar hızlı tükenmiyor.

Hiç petshopta calıstınız mı bilmiyorum ancak petshoplar mesela Royal cani alacaksa 10 kg 1 paket almıyor. 10 kg 30 paket alıyor. Uzun süreli stok yapıyorlar. Ondan sonra bunları bazıları kilo hesabı bazıları paketleyip satıyorlar. Paketlenenlerin üstünde hiçbir zaman paket tarihi olmaz. Raftaki paketli acık mama milktarı azalınca yeni koli acılır içinden paketlenip rafa koyulur. Yani bir miktar eski bir miktar yeni mama rafta yer alır. Orada önce eski paketlerin tarihlerin satılacağı net değildir.

Ek olarak cok bilinen petshoplar bile mamaları karıştırıp satmaya, ya da ellerinde son kullanma tarihi gecen ya da gecmeye yakın olan paketleri acık mama olarak satmaya calısır.

yani 3-5 tl için bu risklere giriyorsanız birşey diyemem.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Bakın ben sürekli alışveriş yapılan bir petshoptan bahsettim. Yani sirkülasyonun hızlı döndüğü. Lütfen her petshopu bir tutmayın.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bakın ben sürekli alışveriş yapılan bir petshoptan bahsettim. Yani sirkülasyonun hızlı döndüğü. Lütfen her petshopu bir tutmayın.

Bu dediğim aktif petshoplarda da oluyor.

Acık mama en fazla sahibini şahsen tanıdıgınız arkadaşınız vs. ise alınabilir :)

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Açık mama dediğim gibiyse arkadaşınız olmasına gerek yok gayette alınabilir zaten sürekli aldığınız bir yerse zamanla arkadaşta olursunuz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
siz alışveriş yaptıgınız insanlarla arkadaş olabilirsiniz, kişisel tercih.

Ben yukarda petshopta calıstım örnek veriyorum siz hala bana yaptıgım şeyin olmadıgını söylüyorsunuz. Durun artık. Bakın rica ediyorum.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
siz alışveriş yaptıgınız insanlarla arkadaş olabilirsiniz, kişisel tercih.

Ben yukarda petshopta calıstım örnek veriyorum siz hala bana yaptıgım şeyin olmadıgını söylüyorsunuz. Durun artık. Bakın rica ediyorum.
Her işi iyi ya da kötü yapan insanlar vardır. Genellemek yanlıştır. Siz iyisinde çalışmamışsınız demek ki bir daha daha seçici olmanızı öneririm. ;)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
insanlara acık mama önerirken iyisi olanları da önerin bari. sonucta insanlara malum olmuyor