Aydın Veterinerler Odası Başkanını Takdir Ediyorum!

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

empat

Hayvansever
Kedi Dostu
r01dnN.jpg

Aydın Veteriner Hekimleri Odası'nı takdir ediyorum. Bugünlerde sosyal medyada dolaşan bir gönderi var. Bu gönderi, kedilerle haşır neşir olan bir kişinin ve kedilerle pek ilgilenmeyen bir diğer kişinin tedbirsizliği sonucunda bir hastalık kapmasını ve bir gözünün kör olmasını anlatıyor. Bu gönderi; Kedi beslemek, kedilerle ve hayvanlarla haşır neşir olmak konusunda negatif algı yaratan bir başlık ve sunumla sunan bir gönderi.

"Ben hayvanseverim. Hayvan severim ama evde beslemem, tüyü zararlı" mantığındaki hayvanseverler(!) veya hayvanlardan nefret eden, sürü psikolojisinden çıkamamış, düşünmek, sorgulamak nedir bilmeyen kitle bu gönderiyi paylaş paylaş bitiremedi!

Aydın Veteriner Hekimleri Odası'ysa; doğruları söyleyenlerin cezalandırıldığı veya dışlandığı bir ülkede yaşamalarına rağmen cesurca açıklama yaparak, insanların kör olmasına neden olan hastalığın kedi beslemekle değil tedbirsizlikle alakalı olduğunu anlatmış. Takdire şayan!

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Aydın veterinerler odası başkanını taktir ettim ama sizin açıklamanızı da bayağı sevdim. Hiçbir tedbir olmadan, hiçbir kedinin dahi başını okşamadan, köpeği gördüğü zaman tiksinme gözüyle bakan kişiyle o kadar fazla duyar kasıyorlar ki bu durumdan ben dahi rahatsız oluyorum. İnanın onları gördükten sonra paylaşma isteği dahi gelmiyor içimden...