Ayakta Tekleme ve Yerinde Adım Atma

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Droxar

Hayvansever
Kus Dostu
Merhabalar. Sultan papağanımın ayağında ilginç bir durum var. Tekleme dedim çünkü nasıl tarif edeceğimi bilemedim. Hayvan yerinde duramıyor ve sürekli durduğu yerde adım atma ihtiyacı hissediyor. Hareketlilik hiperaktiflik gibi değil sanki ayağında bir sorun var ve hareket ettirmek istiyor. Kavramasında yürümesinde bir sıkıntı yok. 5-10 sn de bir yerinde adım atıyor.

Dün gece 1 dakika bile uyumadı. Tam gözünü kapatacak ayağını tekliyor yerinde.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ayaklarını kontrol ettiniz mi? Gözle görülür bir problem var mı acaba?

Sultan papağanlarından anlayan kişiyi etiketleyeyim gördüğünde size yardım edeceğiniz düşünüyorum, çok geçmiş olsun. @Sultanım rica etsem konuya bakabilir misin?

Droxar

Hayvansever
Kus Dostu
Ayağını ve altını kontrol ettim gözle görülür bir sorun yok ve gayet güçlü kullanıyor ayaklarını. Uçuyor kavrıyor yemek yiyor su içiyor. Ama uyuyamıyor bu sorundan dolayı. Bu gecede uyumazsa uykusuzluktan zarar görecek diye korkuyorum.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Droxar, açıkçası sorun ayakta olmayabilirde, ben size karşı hastalığın tam olarak sebebi budur diyemem ama veteriner hekimimiz ve etiketlediğim arkadaşımız konuyu incelesinler. Çok geçmiş olsun papağanınıza üzüldüm, sizinde kafanıza takıp ne kadar strese girdiğinizi tahmin edebiliyorum.

Droxar

Hayvansever
Kus Dostu
@Droxar, açıkçası sorun ayakta olmayabilirde, ben size karşı hastalığın tam olarak sebebi budur diyemem ama veteriner hekimimiz ve etiketlediğim arkadaşımız konuyu incelesinler. Çok geçmiş olsun papağanınıza üzüldüm, sizinde kafanıza takıp ne kadar strese girdiğinizi tahmin edebiliyorum.
İnanın bende hiç uyuyamadım dün gece. Bizde acaba üşüttü ve dengesini mi sağlamaya çalışıyor diye düşündük.