Axolotl(Su Semenderi) Bakımı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Elif çomruk

Hayvansever
Kedi Dostu
Axolotl,tatlı serin sularda yaşayan bir çeşit semenderdir.Son zamanlarda iyice popüler olmuşlardır.Bugün axolotl beslemek isteyenler için araştırma yapıp bir rehber hazırladım.
Beslenme: Axolotl'lar etçildir.Böcekler,küçük balıklar,tavuk,özel yemler gibi şeylerle beslenebilirler.Sebze,meyve vs diyetlerinde olmamalıdır.
Akvaryum:Axolotl'lar ile balıklar birlikte beslenmemelidir aksi halde axolotl'lar balıklara zarar verecektir.Akvaryumda taban malzemesi olarak silis kum veya yutamayacakları büyüklükte çakıllar kullanılabilir.Suları serin olmalı ve 24 dereceyi geçmemelidir.Suları nötr olmalı(içme suları çoğunlukla nötr olur) ve ayrıca klorsuz su kullanılmalıdır.
Bir tane bilgi:
-Axolotl'ların uzuvları kopunca kopan uzuvlarını yerine yeni uzuvlar çıkar. Axolotl üzerinde yapılan çalışmalar sayesinde kanserin tedavisi bulunabilir.
Fiyatları:Axolotl fiyatları 150 ila 500 TL arasında değişmektedir.Gerçekten çok tatlılar benim de iki tane olsun isterdim!

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Son dönemlerde gündeme gelen bu sevimli canlılar için bilgilendirici bir yazı olmuş, ellerinize sağlık 🙂👏🏽.

Bu sevimli ve değişik canlılar fotoğrafı da benden olsun o zaman 😄
images - 2021-07-21T132134.374.jpeg