Aşırı Moralim Bozuldu, Keyfim Kaçtı!

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Uzun zamandır baktığım yavrulardan birisi bugün ölmüş. Bilmiyorum öldü mü? Öldürüldü mü? Fakat yanında taş vardı ve ağzından burnundan kan gelmiş, annesi erken bırakmıştı yavruları emzirmiyordu bile. Ben bayağı çaba sarf ettim bayağı toparladılar dedim, bugün ölü bulduk. Aşırı moralim bozuldu, keyfim kaçtı.

Annesini de bulduğumuzda annelerine araba çarpmıştı ve 2 kardeşi de açlıktan ölmüştü, tam ölmek üzere bulduğumuzda bir ay kendine zor getirmiştik. Şimdi de yavrusunu o şekilde görünce cidden moralim bozuldu, eğer birinin öldürdüğünü duyarsam (araştıracağım) o taşı o kişiye... neyse! kendi koyduğum forum kurallarını çiğnemek istemiyorum... sinirliyim, üzüntülüyüm, cidden günüm alt-üst oldu.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
umarım pisliği teki yapmamıştır bunu. cok üzüldüm.

taş ile alakalı bir durum ise ezilme, başka bölgelerde yara/ kanama olurdu. :(

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arndiol, bakamadım ki içim acıdı valla, aşırı moralim bozuldu. Ben böyle durumlarda çok fazla duygusala bağlıyor daha sonra aşırı geriliyor ve sinirleniyorum. Birisi zarar verdiyse ciddi anlamda gerilebilirim, bakalım hayırlısı.

ofurkanak

Hayvansever
Kus Dostu
Ya bi insan(!) neden bi hayvana zarar verir anlayamıyorum. Karınca, arı, kedi, köpek farketmiyor sana ne zararı olacak ki sen ona zarar veriyorsun. Yakında bi yasa gelecek ama sahipsiz hayvanları kapsar mı, kapsarsa ne kadar caydırıcı olur bilemiyorum ama umarım bi nebze de olsa zarar verenlerin canını acıtacak bi yasa olur.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@ofurkanak, eğer bir yasa geliyorsa tüm hayvanları kapsamalı. Sahipli veya sahipsiz olarak kapsaması bence mantık dışı olur, hayvanlara zarar veren herkes en ağır cezayı almalı... biz tek bir teline zarar gelmesin diye sevmeye kıyamıyoruz, o derece hassas düşünüyoruz diğer taraftan karaktersizin birisi gelecek, zarar verecek! işte o an gözüm kararıyor benim.

denizddgl

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok üzüldüm ben de çok hassasım tarif edilemez derecede. Ama elimde degil çok iyi anliyorum sizi.. tabiki bakamamissiniz ama ezilme gibi geldi bana. İnsanlar çok degisti cok canilesti anlam veremiyorum..

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@denizddgl, geçenlerde adamın birisi ile tartıştım, amacım kavga değildi ama adam çok yükseldi ve sonradan özür dilemek zorunda kaldı. Sebebi ise, kedileri görüyor korna çalmak yerine üzerine sürüyor. Kedileri biliyorsunuz umursamaz tavırları var istediği kadar araba gelsin yine de pek takmıyorlar kimseyi. Zarar verecek gibi üzerine sürmesi beni çileden çıkarttı, durduğu vakit koştum yine gittim. Derdin kedileri mi ezmek hayırdır niye böyle yapıyosun dedim. Onlarda kaçsın diyor, sana ne oluyor falan dedi bayağı bi tartıştık ben yükselince alttan almaya başladı.

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Acını yaşadığımı düşünmek dahi istemiyorum, hiç bir söz içindeki yangını söndürmez ama umarım sabırlı olursun.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@djtuncay, aklıma geldikçe kötü oluyorum. Birçok insanın maalesef umurunda dahi değil, sabah beslemeye çıktığımda bulamadım. Sesimi duyduğunda hemen yanıma gelirdi, o kadar aradım ve daha sonra öğle gibi yan binadaki çocuk gösterdi abi burada ölü bir kedi var diye. Kafamdan aşağı sanki kaynar sular döküldü, parmak uçlarım titredi üzüntüden. Gittim baktım o içim parçalandı valla bir şey yapamadım, Mehmet amca var komşumuz, onunla besliyoruz hayvanları o gömdü güzel bir şekilde. Ben bakamadım, dayanamadım ☹️

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu durumlar, birini döverek yada birinden hesap sorarak çözülecek şeyler değil, böyle bir durumda sosyal mesaj vermeye girmeyeceğim ama biri bitse diğeri yapıyor bu tür olaylar asla bitmiyor. İki çözüm var, her hayvanların haklarının katı bir şekilde korunması ve ahlak eğitimini ailesinden alamayanlar olabileceği için ahlak eğitimi verilmesi. Bunlar bu toplumda olmadıkça bu acılar asla bitmeyecek.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben benim veletin poposuna şaplak attığımda bile gece kalkıp acaba beni sevecek mi küstü mü diye yanına gidiyorum, cidden insanları anlamak zor.

noname

Hayvansever
Kedi Dostu
bir kaç yıl sokakta hareketsiz kanlar içinde zor nefes alan bir kedi görmüştüm yanından geçen arabaların hiç birini durduramadım nasıl taşıyacağımı ne yapacağımı bilemedim kanlar içindeydi sular seller gibi ağlıyordum bir veteriner aramaya gittim veterineri ararken içimden taşıyamadığım için kendime kızıp lanet ediyordum 100-200m ilerde bir veteriner buldum ama kapalıydı kontörüm de yoktu veterinerin yakınından geçen bir kadına kliniğin numarası üstünde yazıyor araması için rica ettim telefonunda bakiyesi olmadığını söyledi koşarak kedinin yanına gittim kedi yoktu gitmem gereken yere gittim oradan ayrıldıktan sonra kapalı olan veterine gittim belki haberi olmuştur diye tarifime uyan bir kedi getirilmiş kediyi kurtaramamışlar doğru mu söyledi bilemiyorum bilinci gittiği için acı çekmediğini söyledi... 🙁