Arkadaşımın köpeklerinde oluşan kalça çıkığı hakkında yardım

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

jijo

Hayvansever
Kopek Dostu
Herkese merhaba,

Çok yakın bir arkadaşımın 6 aylık kangal köpeklerinde (2 tane) kalça çıkığı çıktı. Ameliyat olmaları gerekiyormuş ama ücreti çok pahalı. Acaba devletin ücreti karşıladığı bir hayvan hastanesi var mıdır ya da ameliyat olmadan ilaçla tedavi edilebilir mi? Bu konuda uzman bir veteriner hekim var mı ?

Her türlü bilgi ve tavsiye için teşekkürler şimdiden.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Devlet yalnızca sokak hayvanlarına bakıyor ve bildiğim kadarıyla devletin bu konuda herhangi bir yardımı yok. Ancak bazı şirketler evcil hayvan sigortası yapıyor. Sigortanın tam olarak hangi durumu karşıladığını bilmiyorum, bu konuyu sigorta yaptırmak istediğiniz şirkete sorarak bilgilendirme almanız çok daha faydalı olur. Bu ameliyat da sigorta kapsamına giriyorsa ameliyat yükünü biraz hafifletebilirsiniz.
Tedavi konusunda size yardımcı olabileceğini düşündüğüm veteriner hekimimiz @mevlutunal 'ı da etiketliyorum. Vakit bulduğunda size yardımcı olacaktır.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Köpeğinize çok üzüldüm, eğer bir kimliğe sahip değilse Devletten yardım alabilirsiniz diye düşünüyorum. Sokakta buldum ve gerçekten yardıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorum, daha sonrada sahiplenmek istiyorum diyebilirsiniz.

mevlutunal

Yeni Üye
Herkese merhaba,

Çok yakın bir arkadaşımın 6 aylık kangal köpeklerinde (2 tane) kalça çıkığı çıktı. Ameliyat olmaları gerekiyormuş ama ücreti çok pahalı. Acaba devletin ücreti karşıladığı bir hayvan hastanesi var mıdır ya da ameliyat olmadan ilaçla tedavi edilebilir mi? Bu konuda uzman bir veteriner hekim var mı ?

Her türlü bilgi ve tavsiye için teşekkürler şimdiden.
Devletin ya da herhangi bir sigortanın böyle bir durumu karşılama olanağı maalesef yok. İlaç ile tedavi kalçanın durumuna göre düşünülebilir ama zaten uzun süre kullanmak gerekiyor ve onlar da pahalı ilaçlar. Devlet derken belediye barınakları sokak hayvanlarına yardımcı oluyor fakat İstanbul, Ankara haricinde zaten böyle operasyonları yapan belediye barınaklarının sayıları çok az. Üniversite fakülteleri de belirli bir ücret karşılığında bu operasyonları yapıyor.