Anne köpek başka köpeğin yavrusunu besler mi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

monkemre1

Hayvansever
Kus Dostu
Arkadaşlar mahallemizde 2 köpek yavruladi.Birinin annesi doğum sonrası vefat etti yavruları annesiz kaldı acaba.20 gündür mahalleli besledi ama merak ettiğimiz bir soru var.Acaba annesiz yavruları annesi olan yavruların yanına koysak anne bu yavruları beslermi cevaplarsanız sevinirim

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Evet besleyebilir. Yavruları alıp anneye koklatmanızı öneririm. Eğer anne bebekleri yalamaya başlarsa bebekleri kabul etmiş demektir.
Reddetme ihtimaline karşı bebekleri bıraktıktan sonra biraz gözlemlemenizi tavsiye ederim, anne hiç ilgilenmez veya yavrulara hırlarsa bebekleri reddediyor demektir.

monkemre1

Hayvansever
Kus Dostu
Evet besleyebilir. Yavruları alıp anneye koklatmanızı öneririm. Eğer anne bebekleri yalamaya başlarsa bebekleri kabul etmiş demektir.
Reddetme ihtimaline karşı bebekleri bıraktıktan sonra biraz gözlemlemenizi tavsiye ederim, anne hiç ilgilenmez veya yavrulara hırlarsa bebekleri reddediyor demektir.
Annesi olan yavrular ve annesiz yavrular ortalama 1 aylık sorun Olmaz yani değil mi

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Problem olmaz diye düşünüyorum, eğer anne kabul etmezse de çok sorun olmaz zaten büyümüşler. :)

monkemre1

Hayvansever
Kus Dostu
Problem olmaz diye düşünüyorum, eğer anne kabul etmezse de çok sorun olmaz zaten büyümüşler. :)
Tamamdır sagolun konudan bağımsız bir sorum daha olacak bulunduğumuz yerde bir kopek var baya zayıf besliyorum bu köpeği her gün.Yedigim inçlik veya bitran çeyrek küçük bir parça tavuk ayırıp öğlen 12 ve akşam 5 gibi veriyorum ama hayvan sürekli ac ben bunu nasıl daha doyurucu hale getirebilirim her gördüğümde hayvan yanıma gelip ağlıyor iyice alıştı bana yaklaşık 1 senedir besliyorum 4 ay önce doğurmuştu belediye gelip yavrularıyla beraber alıp götürmüştü bu hafta geri bırakmışlar köpeği sabahın köründe evimin önünde havlama seslerine uyandım hayvan unutmamış beni evimi 4 ay sonra geri getirildiğinde kapımın önünde ağlaya ağlaya beni çağırdı resmen.O yüzden bu hayvanın bakımını komple üstlenmek istiyorum besleme bakımından sizce nasıl doyurucu halde besleyebilirim

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Et-tavuk-sakatat ile besleyecekseniz makarna ile karıştırıp biraz da suyundan ekleyip verebilirsiniz. Aşağıdaki linkte verdiğim mama tarifini uygulamanızı öneririm. Eğer her gün yapamam derseniz orta kalite kuru mama da kullanabilirsiniz. Sokak hayvanları için hangi marka yem uygundur ?

monkemre1

Hayvansever
Kus Dostu
Et-tavuk-sakatat ile besleyecekseniz makarna ile karıştırıp biraz da suyundan ekleyip verebilirsiniz. Aşağıdaki linkte verdiğim mama tarifini uygulamanızı öneririm. Eğer her gün yapamam derseniz orta kalite kuru mama da kullanabilirsiniz. Sokak hayvanları için hangi marka yem uygundur ?
Bugün 1 adet tavuk buduyla beraber makarna haşladım ve tavuk suyuyla beraber makarnayida verdim iştahla yedi.Bir zararı olmaz degilmi bu yemeğin hayvana.Ayrica bu öğünü sizce sabah mi yoksa akşam mi vermeliyim
Birde bu mamayı hayvana sıcak veriyorum sorun olurmu sıcak vermemin nedeni havalar çok soğuk içleri ısınsın diye

Son düzenleme:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ağzını yakacak sıcaklıkta değilse bir sorun yaşamazsınız. Oda sıcaklığında vermeniz idealdir. Eğer sizin dışınızda bir besleyen yoksa 3-4 öğün beslemeniz daha doğru olur. Tavuk budunu kemiksiz veriyorsanız bir sakıncası olmaz, tavuk but kemiği sivri ve ince olduğu için bağırsakları parçalayabiliyor maalesef. Kasaplardan köpek için çorbalık tavuk veya kuzu almanızı öneririm.Hem çok seviyorlar hem de daha fazla et giriyor midelerine. Ben market kasaplarından alıyorum çoğunlukla, size de tavsiye ederim. :) Bazı kasaplar da köpekler için büyük poşetlere et ayırıyorlar. Fiyatı da 5-10 lira civarında oluyor, gittiğinizde köpek için et ayırıp ayırmadıklarını mutlaka sorun derim. :)

monkemre1

Hayvansever
Kus Dostu
Ağzını yakacak sıcaklıkta değilse bir sorun yaşamazsınız. Oda sıcaklığında vermeniz idealdir. Eğer sizin dışınızda bir besleyen yoksa 3-4 öğün beslemeniz daha doğru olur. Tavuk budunu kemiksiz veriyorsanız bir sakıncası olmaz, tavuk but kemiği sivri ve ince olduğu için bağırsakları parçalayabiliyor maalesef. Kasaplardan köpek için çorbalık tavuk veya kuzu almanızı öneririm.Hem çok seviyorlar hem de daha fazla et giriyor midelerine. Ben market kasaplarından alıyorum çoğunlukla, size de tavsiye ederim. :) Bazı kasaplar da köpekler için büyük poşetlere et ayırıyorlar. Fiyatı da 5-10 lira civarında oluyor, gittiğinizde köpek için et ayırıp ayırmadıklarını mutlaka sorun derim. :)
Ben tek besliyorum onun dışında kendisi yemek arıyordur diye tahmin ediyorum günde 2 defa besliyorum öğlen 12 ve akşam 5 şeklinde bir öğün tavuk ve makarna veya pirinç karışımı diğer öğün tavuk ve tavuk suyu vermeyi düşünüyorum simdilik