Amstaff Köpeğim Garip Davranıyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

emirix

Hayvansever
Kopek Dostu
11 Aylık raşitizm hastalıklı ( ön patileri biraz yamuk ) bir amstaff'a sahibim. Dışarı çıkardığım zaman acayip yavaş yürüyor 2 dakikalık yolu 10 dakikada yürüyoruz. Engeli yüzünden böyle yürüyor dicemde yanımda bi arkadaş veya annem varken, veya kedi köpek gördüğü zaman beni bile çekecek kadar hızlı koşarak yürüyor yani engeli yüzünden değil? Peki bu köpek neden kimse yokken yavaş yürüyor

WhatsApp Image 2021-07-13 at 08.56.57.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, bu durum tamamıyla karakteristik yapısına aittir. Boş bir alanda tasmasını çıkararak beraber koşabilirsiniz. Bunu daha önce denediniz mi?

emirix

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, bu durum tamamıyla karakteristik yapısına aittir. Boş bir alanda tasmasını çıkararak beraber koşabilirsiniz. Bunu daha önce denediniz mi?
Kendisi biraz hain olduğu için pek arkamdan koşmuyor ( 2 aydır bende ). Ama tasmasını salıp gidiyo gibi yapıp saklanırsam geliyo koşa koşa o kadar

Daddy

Hayvansever
Kopek Dostu
1- Sizin yanınızda kendini güvende hissediyor ve olduğu gibi davranıyor. Siz onu heyecanlandıracak bir şey yapmadığınız sürece, yavaş bir şekilde, hastalığı dolayısıyla sakin adımlarla yürüyor.
2- Ufaklığın pati yastıkları son derece şişkin. Raşitizminden mi kaynaklı bilmiyorum ama bunun onun yavaş yürümesinde son derecede etkili olduğunu düşünüyorum.
3- Köpekler heyecanlandığında, oyun istediğinde, tıpkı küçük çocuklar gibi vücutlarındaki herhangi bir yara veya ağrıya rağmen oynamaya devam eder veya isterler. Bu onların o sırada sağlıklı olduğu anlamına gelmiyor ne yazık ki.
4- Şişkin pati yastıkları dolayısıyla hızlı yürümesi veya koşması onun için son derece zor olabilir. Veterinerinize konuyu danışmanızı öneririm.