Alexios Bey

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
IMG_20200831_195605.jpg
IMG_20200831_195543.jpg

Bu küçük afacan evimizin yeni üyesi olacak inşallah bu haftasonu. Halen annesini emdiği için alamadık beyfendiyi. Bizle bir yaklaşık 12 saat kaldı ama Kassandra fena halde sinirlendi, hiç gormedigim, yapmayacağı hareketlerde bulundu ve şu an bizi aşırı derecede kıskanıyor.
Bu afacan da az değil. Felaket tisliyor 😂 ikisini birbirine nasıl alistirabiliriz? Kassandra kapalı kapılardan nefret ediyor. İkisini farklı odalarda tutmayı düşünüyorum başta ama eğer anlasamazlarsa muhtemelen okulda besleyecegiz.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Küçük afacan bayağı sevimli ve uyanık duruyor :)

Zamanla alışır demeyi çok isterdim ama zaman neyi gösterir tahmin edemiyorum. Bu konu hakkında diğer arkadaşlarımın yorumlarını merak etmiyor değilim :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Başta koku alıştırması yapmanızı tavsiye ederim. Yattıkları yatakları, battaniyeleri yer değiştirirseniz birbirlerinin kokularına alışırlar. Bir süre sonra ikisinin de mümkünse hiç gitmediği ortak alanda buluşturarak 1-2 saatlik oyun saatleri düzenleyebilir ve tepkilerini ölçebilirsiniz. Eğer birbirlerine daha sakin tavırlarla yaklaşırlarsa son adımınız ikisini süresiz bir araya getirmek olabilir. :)
Oyun saatlerini düzenlemeden hemen önce kedi otuyla sakinleşmelerini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde strese girmelerini önlemiş olursunuz, aynı zamanda büyük kavgaların da önüne geçersiniz.
Oyun saatlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da iki kediye karşı da nötr olmaktır. Yan yana getirdiğiniz zamanlarda ikisinden birine ilgi gösterirseniz sizi kıskanabilirler, bu da aralarındaki bağın oluşmasını engeller. :) Mümkünse son adıma geçtikten sonra bile iki kediyi aynı odadayken sevmemelisiniz. Bu süreç birbirlerini tam anlamıyla kabullenene kadar devam etmelidir.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Gülce, Kassandra kedi otundan nefret ediyor. Alex'in kokusunun olduğu nevresim var onu sürekli kassandranin dibine atıyorum. Ama normalde kassandra yatakta ayakucumuzda yatarken Alex geldiğinden beri benim başımın dibinde bana sokularak yatıyor. Bakalım nelergelecek başımıza inşallah alışirlar.

Pekmez

Hayvansever
Kedi Dostu
Konu hakkında bir bilgim yok kedi cok tatlıymış demeye geldimm:)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@Gülce, Kassandra kedi otundan nefret ediyor. Alex'in kokusunun olduğu nevresim var onu sürekli kassandranin dibine atıyorum. Ama normalde kassandra yatakta ayakucumuzda yatarken Alex geldiğinden beri benim başımın dibinde bana sokularak yatıyor. Bakalım nelergelecek başımıza inşallah alışirlar.
Sizi paylaşmayı hiç istemiyor sanırım. :D Umarım birbirlerini kabullenebilirler.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Myefsane, telefonlarimizda bizden çok onların fotosu var zaten artık 😂